Nieruchomości · 6 lutego 2019

Sprzedaż kawalerek. Szczecin to idealne na to miasto!

Sprzedaż kawalerek. Szczecin to idealne na to miasto! Sprzedaż kawalerek w Szczecinie cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza wśród osób, które chcą dopiero zacząć życie w wielkim mieście. Kupienie sobie małego mieszkanka w centrum miasta pozwoli nam odetchnąć pełną piersią i zakosztować owego legendarnego, miejskiego życia, które tak jest chwalone wszem i wobec. Powinniśmy pamiętać o tym, że w każdej chwili może nam ono rozkwitnąć w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Dostęp do teatrów, kin i bibliotek sprawi, że szybciej i lepiej będziemy się uczyć, a ciężka praca opłaci się nam w stu procentach.

Właśnie dlatego sprzedaż kawalerek w Szczecinie można postawić sobie na pierwszym miejscu dobrych pomysłów na inwestycje. Skorzystają z niego zarówno młode małżeństwa, które jeszcze nie muszą mieć większego mieszkania jak i ci, którzy z jakiegoś powodu na razie będą żyli samotnie. Czyli głównie studenci. Kawalerki nie są bowiem drogie, ale im bliżej serca miasta się znajdziemy, tym więcej za nie zapłacimy. Taki już koszt tej uczciwej wymiany – z jednej strony płacimy więcej, to prawda, ale z drugiej nie musimy płacić za dojazdy. Każdy student będzie zadowolony z podobnego postawienia sprawy, zwłaszcza, jeśli to rodzice ufundują mu wygodne życie.

Sprzedaż kawalerek. Szczecin to idealne na to miasto!

Sprzedaż kawalerek w Szczecinie to także doskonała opcja do własnej inwestycji. Powiedzmy, że mamy dość duże środki. Siłą rzeczy najlepiej by było, gdybyśmy ulokowali je w nieruchomościach, to bowiem pomoże nam odcinać kupony z wynajmu. Następnie takie mieszkanie trafia w ręce studentów, do których należeć będzie odpowiednia troska za to, co zostało im powierzone. My w tym czasie mamy stały przypływ gotówki co miesiąc. Ponieważ granice miasta przesuwają się co jakiś czas, szybko może się okazać, że małe mieszkanko, które kupiliśmy na Dąbiu, będzie już postrzegane jako centrum miasta, a jego cena zacznie rosnąc. Rozsądny człowiek wyda więc tyle pieniędzy, ile będzie mu potrzebne na inwestycję. Z czasem mieszkanie będzie można sprzedać albo użyczyć go dziecku czy wnukowi. Na pewno będą nam wdzięczni za pomoc przy stawianiu kroków ku samodzielności. W ten sposób nauczymy ich również odpowiedzialnego zarządzania własną nieruchomością. Wszakże nie zabierzemy ze sobą mieszkania do grobu, musi być ono w pewnym obiegu.

Sprzedaż kawalerek w Szczecinie nie jest jednak tak prostą sprawą, jak się nam to może wydawać. Każde mieszkanie musi być przez nas dokładnie obejrzane, zanim podejmiemy decyzję o zakupie. To prawda, że deweloperzy wrzucają do Internetu najładniejsze zdjęcia, ale my tym zdjęciom wcale nie musimy wierzyć. W dobrej pozycji negocjacyjnej będziemy, kiedy mieszkanie obejrzymy na własne oczy. Przyda nam się do tego dzienne światło, dlatego nigdy nie umawiajmy się na wieczór. Jeśli pracujemy, postarajmy się umówić termin na weekend. Zabierzmy też ze sobą osobę, która nieco wyznaje się na nieruchomościach i będzie w stanie wskazać nam defekty. Nie ma też problemu z tym, żebyśmy robili własne zdjęcia do późniejszego w nie wglądu. Ostatecznie to my jesteśmy kupcami i to my decydujemy, jak będzie wyglądała dalsza współpraca.

Warto sprawdzać opinie o sprzedającym w Internecie. Przeglądajmy więc Facebooka i historię postów, patrzmy na to, co inni ludzie – pod swoim imieniem i nazwiskiem – piszą pod konkretnymi ofertami. Może się bowiem okazać, że dojdzie do jakiegoś nieporozumienia (na przykład zanadto uwierzymy w negatywne opinie). Zawsze należy pamiętać o tym, że w Internecie funkcjonuje ważna zasada – niezadowolony klient zostawi negatywny komentarz, zadowolony już niekoniecznie, da jedynie „lajka”. Przydadzą się nam również opinie Google, dzięki którym będziemy mogli w jasny sposób określić, co ludzie sądzą o danym sprzedającym. Jeśli mamy pytania, nie bójmy się ich zadawać. Lepiej rozjaśnić sytuację i poznać ją także z perspektywy dewelopera. Może się bowiem okazać, że dramatyczna opowieść, jaką poznamy w Internecie, nijak się ma do rzeczywistości. Musimy sami ocenić, co będzie dla nas najlepsze.

Sprzedaż kawalerek w Szczecinie może okazać się nawet na nasze potrzeby finansowe trudną sytuacją. Właśnie dlatego należy nieco zaufać dużemu bankowi i pozwolić sobie na większy kredyt hipoteczny, niż pierwotnie planowaliśmy. Chociaż zadłużenie może nieco przerażać, musimy brać też pod uwagę to, że może być nam potrzebne więcej pieniędzy, na przykład na remont lub na mieszkanie bliżej centrum. Przezorny zawsze ubezpieczony. Możemy również wziąć kredyt hipoteczny na spółkę z rodzicami – pomogą nam oni spłacić przynajmniej część owego zadłużenia i nie będziemy musieli oddawać aż tyle. Ostatecznie też możemy zrobić tak jak wielu mieszkańców Szczecina i gdy będziemy wybierać kawalerkę na sprzedaż, wybierzmy się najpierw do Niemiec. Zarobek pomoże nam uiścić przynajmniej część wkładu własnego i w ten sposób będziemy mogli zacząć z czystą kartą. Minusy tego rozwiązania są takie, że po przyjeździe do Polski tak czy siak będziemy musieli znaleźć pracę, bo inaczej żaden bank nie udzieli nam kredytu. Tak czy inaczej, brzmi to jak zaproszenie do rewelacyjnej przygody!

angielski