Sklepy / Wnętrza · 1 lipca 2019

Wyeksponuj swoje produkty – meble do wyspy handlowej

Wyeksponuj swoje produkty – meble do wyspy handlowej. Dzięki wyspom handlowym można zyskać stosunkowo tanie miejsce do działalności na terenie galerii lub centrum handlowego. Pozwalają one skutecznie promować swoją ofertę poprzez ekspozycję towarów w najbardziej uczęszczanych miejscach pasaży. Czynsz za wynajem wyspy handlowej nie jest tak wysoki, jak w przypadku opłaty za najem lokalu w centrum handlowym.

Z potencjału reklamowego wyspy handlowej korzystają już nie tylko początkujący i drobni przedsiębiorcy, ale też znane na całym świecie korporacje. Wyspa handlowa może stać się miejscem nawiązywania pierwszego kontaktu z klientem, przyciągnięcia jego uwagi oraz przedstawienia mu swojej oferty.

Jakie meble na wyspę handlową?

Wyeksponuj swoje produkty - meble do wyspy handlowej

wyspa handlowa

Firmy projektujące wyspy handlowe oferują różnego rodzaju rozwiązania. Projekt wyspy handlowej jest oczywiście uzależniony od branży. Designerskie meble na wyspę handlową, przyciągające wzrok nietypową bryłą, kolorem oraz projektem, świetnie nadają się dla firm oferujących usługi. Przyciągną one uwagę klienta. Dlatego z designerskich, a nawet odważnie ekstrawaganckich mebli na wyspę handlową korzystają firmy oferujące np. poradnictwo prawne, usługi bankowe, kredytowe. Jeśli jednak jesteś sprzedawcą towarów, pamiętaj o tym, że przede wszystkim to one powinny przyciągać wzrok klienta.

W tym przypadku najczęściej polecane są funkcjonalne i praktyczne meble na wyspę handlową, dzięki którym można świetnie eksponować towar. Coraz popularniejsze są także gastronomiczne wyspy handlowe. Na pasażach różnych galerii można spotkać elegancko zaaranżowane wysepki z kawą, słodyczami, czy też innego rodzaju przekąskami.

W biznesie gastronomicznym wyspa handlowa może być drogą do sukcesu dzięki marketingowi sensualnemu – łatwo jest wówczas przyciągać klientów zapachem świeżo przygotowanej kawy, albo świeżego pieczywa. Niewielkie wyspy handlowe przyciągają wzrok każdego klienta galerii, gdyż są one usytuowane na środku dróg komunikacyjnych. Aby zapoznać się z asortymentem klient nie musi specjalnie wchodzić do sklepu, dlatego właśnie wyspa handlowa ma wielki potencjał reklamowy.

Dla kogo wyspa handlowa jest najlepsza?

Handel na wyspach jest rozwiązaniem wybieranym często przez sprzedawców sezonowych. Sprzedają oni artykuły związane na przykład ze świętami Bożego Narodzenia, Wielkanocą, Halloween. Małe firmy zajmujące się rękodziełem również zamawiają często eleganckie meble na wyspę handlową. Dzięki nim mogą oni eksponować swoje unikatowe towary. Wyspa handlowa jest na tyle niewielkim punktem, że wystarczy zazwyczaj jeden sprzedawca.

Nie będzie mieć on trudności z doglądaniem towaru na tak małej przestrzeni, tym bardziej, że przed kradzieżą chronią także pracownicy ochrony galerii. Sprzedaż na wyspie handlowej będzie efektywna, jeśli będziesz oferował towary, których nie trzeba przymierzać. Galanteria, torebki oraz biżuteria to towary, które świetnie się sprzedają dzięki niewielkim, ale efektywnie zaaranżowanym wyspom handlowym.

Gdy przemierzamy pasaż galerii, zdarza nam się nie zwracać uwagi na wystawy mijanych sklepów. Inaczej ma się sprawa w wyspami handlowymi, gdyż są one zazwyczaj usytuowane na samym środku trasy. Nadchodzący klient zobaczy więc Twoją ofertę już z daleka. Dzięki temu, że sprzedawca na wyspie handlowej pracuje na niewielkiej przestrzeni, ma on także ułatwione wszelkie działania promocyjne. Jeśli prowadzisz duży sklep lub działalność gastronomiczną w galerii handlowej, czasem bardzo opłacalne będzie zorganizowanie dodatkowego punktu w postaci wyspy handlowej. Będzie ona zachęcać klientów do tego, by bliżej poznali Twoją działalność, a rozproszenie Twoich punktów handlowych lub usługowych w galerii sprawi, że Twoja oferta zostanie dostrzeżona przez jeszcze większą liczbę klientów.

Gdzie zamówić meble na wyspę handlową?

Meble na wyspę handlową muszą być dopasowane do działalności, jaką prowadzisz. Wiadomo, że z innego rodzaju gablot i stojaków będzie korzystać firma oferująca okulary i soczewki kontaktowe, a inne meble zamówi właściciel kawiarni, czy firmy oferującej kredyty. Producent wysp handlowych umożliwiają swoim klientom wybór takiego wyposażenia, które będzie najlepiej pasowało do ich branży. Niektóre firmy chcą zwracać na siebie uwagę już z daleka, dlatego decydują się na bryły o nietypowych kształtach.

Ciekawy design wyspy handlowej to droga do wielkiego sukcesu firmy. Niektórzy przedsiębiorcy wybierają przede wszystkim praktyczne meble na stoisko handlowe, gdyż zależy im na ekspozycji oryginalnego towaru, jaki oferują. Jeśli masz w swojej ofercie unikatowe rzeczy, takie jak np. rękodzieło, warto poświęcić jak najwięcej uwagi dobrej i skutecznej ekspozycji towaru.

Dobre firmy oferujące projektowanie wysp handlowych zatrudniają często designerów i specjalistów od marketingu, którzy doradzą, w jaki sposób zaaranżować punkt handlowy, by przyciągał on uwagę właśnie takich klientów, o jakich marzysz. Jeśli przed Twoją wyspą handlową ustawi się długa kolejka, wiele osób spacerujących po galerii handlowej z pewnością zwróci na nią uwagę. Dzięki temu coraz więcej klientów zainteresuje się tym, co masz do zaoferowania.

angielski