Marketing i reklama / Sklepy · 20 marca 2020

5 sposobów na to, aby zaoszczędzić podczas zakupów

5 sposobów na to, aby zaoszczędzić podczas zakupów. Chociaż w dzisiejszych czasach kuszeni jesteśmy rozmaitymi promocjami, zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, to warto pamiętać o tym, że często dany produkt, możemy zakupić z dodatkowym rabatem.

Bez względu na to, czy kupujemy ubrania, meble, artykuły spożywcze, czy też inne rzeczy niezbędne w życiu codziennym, powinniśmy pamiętać o tym, że istnieje szereg specjalnych promocji, o których często, jako konsumenci nie wiemy. W jaki sposób nie przepłacać za zakupy?

Czy oprócz sezonowych wyprzedaży, możemy liczyć na dodatkowe zniżki? Kupony promocyjne online – na jakiej zasadzie działają? Zapewne te i wiele innych pytań, zadają sobie poszukiwacze okazji w sieci. Aby nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym opisaliśmy specjalnie dla Was aż 5 sprawdzonych sposobów na oszczędne zakupy

Dodatkowe oszczędności podczas zakupów: 5 sprawdzony trików

Oczywiście najczęściej, podczas zakupów w sieci, sklepy internetowe oferują tak zwane promocje sezonowe. Jednak wiele zaprzyjaźnionych portali, posiada dodatkowe zniżki, o których często nie wiemy. Istnieje jednak kilka sprawdzonych trików, które pozwolą Wam na dodatkowe oszczędności. Kilka z nich przedstawiamy poniżej. 

Po pierwsze: porównywarki cen

Porównywarki cen to świetny sposób na to, aby sprawdzić u którego sprzedawcy w danym momencie, możemy zakupić określony produkt najtaniej. Najczęściej wystarczy nam jedynie pełna nazwa rzeczy, które poszukujemy, aby sprawdzić, gdzie możemy ją zamówić.

Niestety żadna porównywarka nie posiada wszystkich ofert danego produkt, dlatego warto uzupełnić zestawienie o propozycje, które znajdziemy samodzielnie, aczkolwiek propozycje z pierwszych 5 miejsc często są najbardziej opłacalnym wynikiem wyszukiwania.

Sprawdź koniecznie:

Po drugie: kupony promocyjne online

Wiele osób, które lubią zakupy w internecie, sięga po najbardziej opłacalne rozwiązanie, czyli kupony promocyjne online. Na jakiej zasadzie działają takie zniżki? Czy każdy może z nich skorzystać? W jakich sklepach obowiązują? Z pewnością te dylematy trapią niejedną osobę, dlatego w gwoli ścisłości pokrótce przedstawiamy zasady ich działania.


Kupony promocyjne online bardzo często możemy znaleźć na stronach, które prowadzą aktualne zestawienia dostępnych zniżek. Najczęściej opisują zasady działania danego kodu, czy też konkretnej zniżki oraz informują o czasie jej trwania. Istnieje także wiele programów partnerskich, które wiążą się również z kuponami promocyjnymi online, dlatego warto poznać szczegółowe zasady działania danego portalu. 

Po trzecie: kupuj po sezonie

Najczęściej po dane produkty sięgamy w okresie, gdy jest na nie sezon. Idealnym przykładem takiego zjawiska są różnego rodzaju święta. Zapewne każdy z nas na kilka dni po Bożym Narodzeniu spotkał wiele wyprzedaży, na których dane produkty, możemy zakupić nawet z 70 proc. zniżką.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup produktów na przyszły rok właśnie w tym okresie. Takie dodatki, jak ozdoby świąteczne, czy opakowania na prezenty, mogą poczekać na kolejne święta, nie tracąc przy tym na jakości, a my dzięki temu zyskamy dodatkowe środki. 

Po czwarte: karty lojalnościowe

Karty lojalnościowe często wiążą się z kuponami promocyjnymi dostępnymi online. Zdarza się również, że dla tak zwanych “klubowiczów” sklepy przewidują dodatkowe rabaty, które w skali roku pozwalają na spore oszczędności, dlatego warto je posiadać.

Niewątpliwym plusem są także punkty lojalnościowe, które możemy wymieniać na nagrody, czy też inne profity, których nie posiadają pozostali klienci. Nie wspominając już o dodatkowych bonusach związanych z naszymi urodzinami.

Po piąte: newslettery

Chociaż nikt z nas nie lubi, gdy na skrzynce e-mail, pojawia się zbyt wiele wiadomości, warto pamiętać o tym, że możemy utworzyć specjalne “foldery” (filtry), do których będą trafiały np. newslettery. Na co dzień nie jesteśmy w stanie śledzić wszystkich promocji, a to z pewnością dobry sposób na to, aby nawet w przerwie podczas codziennych obowiązków, sprawdzić, czy pojawiło się coś nowego.

W przypadku newsletterów – podobnie jak w kwestii kart lojalnościowych – możemy liczyć na dodatkowe bonusy w związku z naszymi urodzinami, więc to kolejny powód, który sprawia, że warto do nich dołączyć.


Oczywiście sposobów na to, aby zaoszczędzić podczas zakupów, jest o wiele więcej, jednak powyżej wskazaliśmy te, które cieszą się największą popularnością i najwyższymi korzyściami dla konsumentów. Jeżeli zależy nam na konkretnym produkcie lub sklepie, wówczas za pomocą porównywarek cen oraz stron z kuponami promocyjnymi online możemy ustawić przypomnienie, które informuje nas o upragnionym rabacie. To z pewnością o wiele łatwiejsze rozwiązanie, niż własnoręczne i codzienne wyszukiwanie okazji.

Za pomocą przedstawionych przez nas trików, możecie nie tylko oszczędzać na zakupach, ale także na wysyłce, która często droższa jest od samego produktu. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam na udane i oszczędne zakupy – bez względu na to, jakiego produktu poszukujecie. 

angielski francuski niemiecki hiszpański