Nieruchomości · 4 czerwca 2019

Remontowe ABC przed sprzedażą domu

Remontowe ABC przed sprzedażą domu: niejednokrotnie sprzedaż domów przynosiła ludziom duże dochody. Jednak zanim sprzedamy dom z dużym zyskiem, należy zagłębić się w sztukę, jaką jest pomysłowe remontowanie. Pierwszym krokiem jest ciągłe aktualizowanie swojej wiedzy o mieszkaniowych trendach. Zawsze dobrze sprzedają się rzeczy modne, nie inaczej jest z domami. Wzorować możemy się na gotowych projektach, które powinny być dla nas tylko wskazówką. Nikt przecież nie będzie chciał zamieszkać w katalogowej kopii. Indywidualizm, tak jak moda, jest zawsze w cenie.

Po pierwsze, sprawdź instalację

Zanim zaczniemy zagłębiać się w sprzedaż domów, pomyślmy nad poszerzeniem wiedzy o instalacjach. W kilkuletnich domach oraz w takich, których właściciele zbytnio nie dbali o otoczenie, instalacje bardzo szybko się psują. Ich odnowa może sporo zwiększyć koszt renowacji, dlatego warto nauczyć się rozpoznawać, kiedy nieruchomość jest warta zachodu. W przypadku zabytkowych lokali ta kwestia wygląda trochę inaczej i raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem nabywcy, po wykonaniu drobnych zmian kosmetycznych.

Gotowy projekt i stary dom, jak to połączyć?

Sprzedaż domów jest bardzo szerokim tematem. Warto mieć świadomość, że starsze zabudowy również mogą wyglądać olśniewająco. Wystarczy tylko zadbać o ich stylistykę. Gotowe projekty są najlepszym wyjściem z sytuacji, gdyż pozwalają na szybką zmianę stylu otoczenia. Wielokrotnie wraz z projektem otrzymujemy pomoc specjalisty, który może nanieść do projekty drobne poprawki i wspomóc nas w trakcie odświeżania domu. Kupno domu z rynku wtórnego nie musi łączyć się z ogromną ilością remontów, jakie należy przeprowadzić zanim w ogóle zamieszkamy.

Sprzedaż domów i bezpieczeństwo na rynku wtórnym

Żeby bezpiecznie zakupić dom z rynku wtórnego, należy przestrzegać kilku zaleceń. Najważniejsze to sprawdzać osobiście każdą ofertę. Nie wierzmy na słowo zapewnieniom właścicieli i zdjęciom. W fotografiach bardzo łatwo ukryć mankamenty. Wystarczy do tego znajomość proporcji i umiejętność wykorzystywania niedoskonałości obiektywów. Tylko na przeglądzie dowiemy się, czy instalacje są sprawne. Warto również przyglądnąć się ścianom domu – czy nie ma grzyba lub uprzykrzających życie szkodników. Wiele informacji zbierzemy podczas spaceru po okolicy. Często stan ogrodu odzwierciedla, jakie nastawienie do nieruchomości mieli poprzedni właściciele.

Używany dom z duszą – sprzedaż domów z pomysłem

Poszukiwania wymarzonego domu na sprzedaż nie muszą być nudne. Skupmy się na wszystkich, z którymi czujemy więź. Czasami wystarczy jedno spojrzenie, żeby wiedzieć, czy styl, w jakim zbudowana jest posiadłość nam odpowiada. Następnie umawiamy się w właścicielem i przeprowadzamy rekonesans. Wykorzystujemy w nim wszystkie możliwości, żeby dokładnie sprawdzić stan nieruchomości. Jeśli sami staramy się sprzedać nasz dom, to szybciej znajdziemy chętnych, jeśli poświęcimy trochę energii na dopasowanie wystroju do najnowszych trendów. Jak już było wcześniej wspomniane, każdy lubi posiadać coś modnego.

Sprzedaż domów i inspiracje

Pomysły na to, jak urządzić nieruchomość możemy czerpać z wielu źródeł. Najłatwiej jest oglądnąć mieszkaniowe katalogi oraz gazetki marketów budowlanych. Dużo informacji znajdziemy również na blogach w tematyce projektowania wnętrz. Śledząc bieżące informacja warto rozglądnąć się za targami mieszkaniowymi. Są jedyną okazją, żeby porozmawiać ze specjalistami od sprzedaży mieszkań oraz projektantami. Będziemy mogli też skorzystać z darmowych kursów oraz zapytać o opinię na temat własnego projektu.

A może osiedle?

Jeśli nie powiodło się w poszukiwaniu idealnej nieruchomości z rynku wtórnego, to zostaje jeszcze kupno domu u dewelopera. Nie jest to najgorsza opcja, ponieważ domki są dostosowywane pod konkretnego odbiorcę. Wraz z projektantami możemy przeanalizować dom krok po kroku. Podczas spotkania ustalimy kolor elewacji, wygląd ogrodu, kolory ścian wnętrza, rodzaj podłóg, umeblowanie, a nawet dodatki. Co prawda za usługę projektowania często trzeba dodatkowo dopłacać, jednak podliczając koszta samodzielnie, może się okazać, że i tak sporo zaoszczędzimy. Warto wiedzieć, że możliwe jest również dopasowanie stopnia automatyzacji ogrodu i inteligencji domu.

Automatyczne zraszacze i lampy zapalające się tylko, gdy ktoś jest w pomieszczeniu, mogą pomóc sporo zaoszczędzić na późniejszych rachunkach. Warto przyglądnąć się kuchni i wyposażyć ją w najnowocześniejszy sprzęt AGD, to również zaoszczędza i pomaga zadbać o środowisko.

Domek wolnostojący czy osiedlowy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dla wielu osiedle jest sporym ułatwieniem. Świadomość, że nie jesteśmy sami w okolicy działa pozytywnie na wielu ludzi. Osiedla skupiają w sobie punkty kulturowe i usługowe. W przeciwieństwie do nich domy wolnostojące mogą zaoferować ciszę i prywatność, a także bliskość natury. Jeśli chodzi o dojazd do miasta, to zdecydowanie wygrywają osiedla domków, ponieważ budowane są na obrzeżach aglomeracji lub przy głównej trasie komunikacyjnej.

angielski