Nieruchomości · 11 sierpnia 2022

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem? W ostatnich latach na Bałtyku powstało wiele nowoczesnych apartamentowców, oferujących wiele udogodnień. Są blisko morza i oferują niepowtarzalny widok na pełne morze. Łącząc w sobie funkcjonalność i nowoczesny design są chętnie kupowane przez młodych inwestorów uczących się zarządzania swoimi oszczędnościami. Dla nabywców nadmorskich mieszkań ważniejsza niż bliskość centrum miasta jest przebywanie w nienaruszonym środowisku naturalnym i z dala od tłumów turystów.

Apartament nad morzem – dlaczego warto mieć własny apartament nad morzem?

Większość z nas marzy o posiadaniu własnego mieszkania nad morzem https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/. Niepowtarzalny klimat, szum fal i łatwy dostęp do piasku to tylko niektóre z czynników, które sprawiają, że warto tu zamieszkać na stałe. Miasta nadmorskie oferują ogromne możliwości, nie tylko pod względem mieszkaniowym, ale także pracy. Ogromne nakłady finansowe z UE pomogły lokalnym władzom wybudować setki kilometrów ścieżek rowerowych na Bałtyku, dzięki czemu osoby, których aktywność fizyczna jest najważniejsza, będą się tu dobrze czuły. Również klimat nadmorski to stałe sanatorium. Dzięki wysokiej zawartości jodu nie musimy już martwić się o nasze zdrowie. Wiatr wiejący od morza skutecznie ogranicza występowanie szkodliwego dla zdrowia smogu, dlatego szczególnie polecamy wyjazdy w morze rodzinom z dziećmi.

Apartamenty jako doskonała lokata kapitału

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem?

Mieszkanie nad morzem w atrakcyjnej lokalizacji to także okazja do zarabiania pieniędzy. Wynajem w ciągu roku może przynieść nam nawet 8% wartości. Biorąc pod uwagę, że sezon nadmorski trwa od wiosny do późnej jesieni, nie powinno to stanowić problemu. Ze względu na niskie ceny nad Bałtyk ściągają turyści z Niemiec, Włoch, a nawet Hiszpanii. Korzystając z doskonałej infrastruktury turystycznej, szukają miejsc, które zapewnią im prywatność i spokój.

Najlepiej zainwestować w mieszkanie, które jest właśnie w budowie. Są one wyceniane znacznie poniżej tego, co obecni właściciele sprzedają w pełni umeblowane. Aby znaleźć dobrą ofertę, warto skontaktować się bezpośrednio z deweloperem. Daje nam to możliwość negocjacji ceny. Zawierając z nimi umowę kupna, nasze prawa są chronione, abyśmy mogli czuć się bezpiecznie we własnym interesie. Założenie dewelopera jest jak pusta karta, na której możemy zrobić wszystko.

Co powinna mieć nieruchomość, którą chcemy kupić mieszkanie?

Dzisiejsze apartamentowce to nie te same bloki, które do niedawna dewastowały polskie wybrzeże. Oprócz mieszkań zapewniają również miejsca parkingowe i komórki lokatorskie. Większość z nich posiada również siłownie i centra jogi, spa i strefy wellness, a także własne restauracje i wypożyczalnie rowerów, kartingu i e-skuterów. Fajnie by było, gdybyśmy kupowali mieszkanie z dużymi oknami i balkonem lub patio. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość podłączenia klimatyzatora. Największym atutem nowej inwestycji jest całodobowa recepcja oraz ochrona strzegąca mienia mieszkańca przed kradzieżą.

Sprawdź oferty na Sardynii na stronie https://sardynianieruchomosci.pl

Ile kosztuje zakup praktycznego mieszkania nad morzem w Polsce?

Na cenę mieszkania wpływa wiele czynników. Oprócz wielkości, lokalizacji, otoczenia i udogodnień głównego budynku ważna jest również jakość wykończenia. Im bliżej morza, tym wyższa cena. W dużych kurortach, takich jak Gdańsk czy Gdynia, cena za metr kwadratowy może sięgać 20 000 zł. W mniejszych miejscowościach ceny mogą wahać się od 8 000 do 13 000 zł za metr kwadratowy.

Czy wielkość mieszkania, które chcemy kupić ma znaczenie?

Decydując się na zakup swojego pierwszego mieszkania nad morzem, warto zainwestować w nieruchomość o powierzchni co najmniej kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Pamiętaj, czy kupujemy mieszkanie dla siebie, czy później wynajmujemy, musi być na tyle duże, abyśmy mogli w nim odpocząć. Mieszkanie powinno posiadać wydzieloną część sypialną, łazienkę z prysznicem i pralką, przedpokój z garderobą, salon z TV oraz aneks kuchenny ze zmywarką i stołem do wspólnych posiłków. Zatrudnienie dobrego projektanta wnętrz pozwoli nam na optymalne wykorzystanie każdej części mieszkania. Przydałoby się również mieć w mieszkaniu pomieszczenie do przechowywania naczyń wodnych, rowerów i kosztowności na wyjazd.

Kupno własnego mieszkania nad morzem http://www.auditus.pl/nieruchomosci-nad-polskim-morzem/ to doskonała inwestycja do budowania kapitału. Od dawna uważa się, że inwestowanie w nieruchomości i grunty jest bezpieczne i nie traci na wartości. Biorąc pod uwagę rosnący popyt na nowe lokale, po kilku latach opłacałoby się sprzedać i moglibyśmy zainwestować środki w kolejną nieruchomość, co dałoby nam kolejny zysk. Warto pamiętać, że zakup mieszkania może w przyszłości zabezpieczyć interesy naszych dzieci.