Imprezy / Moda · 25 lipca 2019

Suknia ślubna – w bieli czy kolorze?

Suknia ślubna – w bieli czy kolorze? Wybór sukni ślubnej jest niezwykłym przeżyciem dla każdej przyszłej Panny Młodej, bowiem marzą one o tym by w tym wielkim i niezapomnianym dniu zachwycać wszystkich gości obecnych na uroczystości. Zgodnie z naszą polską tradycją oraz kulturą Panna Młoda do ołtarza iść powinna w sukni w kolorze czystej bieli symbolizującej czystość, skromność i niewinność. W dzisiejszych czasach w salonach i butikach ślubnych dostać można suknie ślubne w różnych kolorach. Jak zatem wybrać ten właściwy? Na co postawić? Odpowiedź poznasz już za chwilę.

Czy suknia ślubna zawsze musi być biała?

Zapewne spotkałaś się z powszechnie panującą opinią, że Panna Młoda przed ślubnym kobiercem stanąć powinna w białej sukni. Tak nakazuje tradycja oraz przyzwyczajenie kulturowe naszych rodaków, jednak coraz chętniej czerpiemy pomysły i inspiracje zagranicznych domów mody. Projektanci każdego sezonu wypuszczają coraz to nowsze i bardziej zaskakujące modele sukien ślubnych, które odbiegają od tradycyjnego i klasycznego modelu ślubnych kreacji.

Suknia ślubna - w bieli czy kolorze?Dzisiaj skupimy się na kolorze Twojej sukni ślubnej. Jesteśmy przekonani, że w pierwszej chwili w głowie pojawiła Ci się wizja śnieżnobiałej kreacji, która swoim czystym odcieniem bije po oczach, prawda? A co powiesz na głęboką czerwień lub pastelowy róż? Tak, suknie w tego typu odcieniach spotkać już można w polskich butikach i salonach sukien ślubnych, co więcej nie brakuje na nie chętnych. Nowoczesne Panny Młode, które chcą zaskoczyć swoich bliskich decydują się właśnie na takie rozwiązania.

Jeżeli jednak nie jesteś na tyle odważna ale jednocześnie chcesz by Twoja suknia wyróżniała się na tle innych, klasycznych kreacji musisz wiedzieć, że biel nie jedno ma imię. Odcieni bieli jest całe mnóstwo oczywiście są one do siebie tak zbliżone, że na pierwszy rzut oka trudno jest w ogóle zauważyć jakąkolwiek różnicę.

Klasyczne z pozoru białe suknie ślubne dostępne są z reguły w odcieniach czystej bieli, kości słoniowej, bieli diamentowej oraz szampańskiej bieli. Kość słoniowa jest kolorem zbliżonym do rozbielonego ecru, szampańska biel zawiera w sobie domieszkę brzoskwiniowych tonów, diamentowa biel to biel pół-transparentna, z kolei o czystej bieli to typowa biel o mocnym zabarwieniu nie posiadająca żadnych innych domieszek kolorystycznych. Pamiętaj, że to podstawowe odcienie bieli, w sprzedaży znajdziesz ich o wiele więcej!

Postaw na kontrast!

Masz chęć na odrobinę szaleństwa? Co powiesz na połączenie klasycznej bieli z innym, nieco bardzie ekstrawaganckim kolorem? Projektanci sukien ślubnych oferują przyszłym Pannom Młodym dwu-częściowe suknie ślubne. W takich przypadkach gorset może być np. biały a dół sukni w odcieniu winnym bądź na odwrót. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji Panny Młodej. Moda zmienia się nieustannie, z sezonu na sezon domy mody zaskakują oryginalnością swoich projektów. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się dwa razy, w końcu ślub kościelny bierze się raz w życiu! Chcesz wiedzieć co jest obecnie trendy i w modzie? Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w najnowsze katalogi ślubne oraz odwiedzenie stron internetowych popularnych salonów i butików zajmujących się sprzedażą kreacji ślubnych i dodatków.

Jak dobrać suknię ślubną do typu urody? Na co należy zwrócić uwagę?

Ślub jest wielkim wydarzeniem, w tym wielkim dniu wszystkie Panny Młode pragną zachwycić zebranych gości swoim nieskazitelnym i pięknym wyglądem. Duży wpływ na to jak w tym ważnym dniu będziesz wyglądała ma właśnie odcień sukni ślubnej. W większości poradników często poruszany jest temat doboru odpowiedniego modelu kreacji czy materiału wykonania, rzadziej natomiast skupiamy się na kolorach. Suknia ślubna powinna podkreślać Twoje atuty i w dyskretny sposób odwracać uwagę od mankamentów – z tą opinią zgadzają się wszyscy projektanci oraz styliści.

Jednak aby tak było, niezwykle ważny jest wybór właściwego odcienia sukni ślubnej. Barwa dobrana musi być do typu urody przyszłej Panny Młodej aby lepiej to zrozumieć należy nauczyć się rozróżniać typy urody. Polki dzielimy na te o urodzie typowo słowiańskiej z jasnymi włosami i jasną karnacją oraz kobiety o typie urody południowo-europejskiej czyli panie o oliwkowej karnacji i ciemnych włosach.

W przypadku pierwszej grupy wskazane jest wybieranie pomiędzy sukniami ślubnymi w odcieniach ciemniejszych niż odcień klasycznej bieli. Ich urodę podkreślą m.in. takie barwy jak kość słoniowa, neutralne beże i kolory rozbielonych pasteli. Unikać należy natomiast kreacji w kolorze czystej bieli – jasna karnacja, jasne włosy a do tego śnieżno-biała suknia ślubna w połączeniu stworzy bardzo jednolity efekt, w związku z czym oryginalna uroda Panny Młodej zamiast zostać wyeksponowana zginie i stopi się z barwą sukni.

W dużo lepszej sytuacji znajdują się Panie należące do drugiej grupy, ich ciemną oliwkową karnację oraz włosy podkreśli niemalże każdy odcień bieli oraz intensywne barwy takie jak fiolety, bordo, brązy, fuksje i róże.

Suknia ślubna nie zawsze musi być biała, ważne jest byś Ty czuła się w niej dobrze niezależnie od tego na jaki kolor postawisz. Promienny uśmiech na Twojej twarzy będzie w tym ważnym dniu najlepszym dodatkiem do całości!

angielski