Technologia · 7 czerwca 2019

Etui na telefon do biegania – gadżet, który musisz mieć

Etui na telefon do biegania – gadżet, który musisz mieć. Osoby aktywnie uprawiające różnego rodzaju sporty, w tym poranny i wieczorny jogging koniecznie powinny zaopatrzyć się w specjalne etui na telefon, które oprócz tego, że zabezpieczać będzie urządzenie przed uszkodzeniem to dodatkowo pozwoli użytkownikowi mieć go zawsze pod ręką. Czym kierować się przy wyborze etui dla biegaczy? Na jakie cechu produktu należy zwrócić szczególną uwagę?

Skuteczna ochrona telefonu

W miesiącach letnich, kiedy to pogoda dopisuje coraz chętniej podejmujemy decyzję o odejściu od dotychczasowych nawyków rezygnując z leżenia na kanapie na rzecz biegania. Sport to zdrowie – prawda znana nie od dziś, regularnie uprawianie jakiejkolwiek aktywności fizycznej pozytywnie wpływa nie tylko na naszą kondycję i wygląd sylwetki, ale przede wszystkim zdrowie.

Wiele osób nie może się rozstać bez swojego telefonu komórkowego. Jedni zawsze wychodzą z domu z urządzeniem po prostu z czystego przyzwyczajenia, drudzy zaś z przyczyn zawodowych zawsze muszą być pod telefonem. Fani aktywnego trybu życia, którzy decydują się na zabranie komórki na długi bieg powinni zadbać o odpowiednie zabezpieczenie urządzenia. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup profesjonalnego etui na telefon. Jaki model sprawdzi się najlepiej? O tym już za chwilę.

Etui na telefon dla biegaczy – rodzaje

Etui na telefon

Etui na telefon

Producenci znanych marek telefonicznych skupiają się na tym by ich urządzenia wyróżniały się przede wszystkim trwałością. Większość z dostępnych smartfonów charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Jednak pomimo tego użytkownicy, zwłaszcza nowo zakupionych urządzeń powinni dodatkowo zadbać o ich ochronę.

Telefon w trakcie biegania lub jazdy na rowerze najczęściej nosimy w kieszeni spodni lub bluzy, niestety nie jest to rozsądne postępowanie z naszej strony. Dlaczego? Wystarczy chwila nieuwagi by urządzenie wypadło nam z kieszeni z dużej wysokości co skutkować może rozbiciem szyby lub pęknięciem obudowy. Naprawa jednego z najnowszych modeli smartfona jest niezwykle kosztownym wydatkiem, chcąc uniknąć przykrych niespodzianek najlepiej zaopatrzyć urządzenie w kompatybilne etui.

Etui na telefon do biegania to profesjonalny gadżet, którego celem jest zabezpieczenie urządzenia przed uszkodzeniem na wypadek upadku a także szkodliwym działaniem wody, kurzu oraz piasku. Oprócz swojej praktycznej funkcji powinno także ułatwiać biegaczom korzystanie z komórki. Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych modeli etui do biegania, wśród tych cieszących się największą popularnością wyróżnić możemy etui do biegania na ramię oraz etui do biegania na pas. Które z rozwiązań jest lepsze? Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych upodobań użytkownika, bowiem obydwa rodzaje doskonale spełniają swoje podstawowe rodzaje.

Gdzie kupić etui na telefon do biegania?

Etui na telefon dla osób aktywnych fizycznie dostępne są w większości sklepów sportowych a także sklepów z akcesoria do telefonów. Tego rodzaju produkty dostaniemy zarówno w punktach stacjonarnych jak i sklepach online.

Zdecydowanie tańszą opcją będzie zakup etui w jednym z wielu sklepów internetowych, prócz atrakcyjnych cen sprzedawcy mają do zaoferowania swoim klientom także bogaty wybór dostępnych produktów. Jeżeli jednak nie jesteś pewien tego czy wybrany rodzaj etui będzie odpowiednim dodatkiem do danego modelu komórki to w takiej sytuacji najlepiej jest udać się do sklepu stacjonarnego i skonsultowanie się ze sprzedawcą, który pomoże dopasować odpowiednie etui.

O czym pamiętać przy zakupie etui na telefon do biegania?

W tym wypadku dużą uwagę należy skupić przede wszystkim na materiale wykonania etui. Producenci tego rodzaju gadżetów najczęściej wykorzystują neopren. Miękka pianka jest gwarancją komfortu i wygody użytkownika w trakcie biegania, co więcej neopren skutecznie amortyzuje urządzenie przed wstrząsami. Materiał jest przewiewny i niezwykle przyjemny w dotyku dzięki czemu, osoby decydujące się na zakup naramiennego etui na telefon do biegania nie muszą obawiać się o obtarcia oraz odparzenia. Są to modele nieco droższe od tych wykonanych ze zwykłych materiałów jednak w tej sytuacji wyższa cena jest odzwierciedleniem wysokiej jakości produktu.

Kolejną ważną cechą produktu jakiej warto się przyjrzeć jest wodoodporność etui do biegania. Funkcja ta zabezpiecza telefon przed wodą, wilgocią a także kurzem i piaskiem. Ostatni czynnik to oczywiście dopasowanie etui do konkretnego modelu telefonu, produkt nie powinien być ani za mały, ani za duży tylko wtedy będzie najlepiej spełniał swoją podstawową rolę. Na szczęście na rynku nie brakuje gadżetów stworzonych z myślą o danym modelu smartfonu. Podsumowując, niezależnie od tego jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawiamy warto jest zadbać o bezpieczeństwo telefonu. Zakup odpowiedniego etui na telefon do biegania skutecznie ochroni urządzenie przed zniszczeniem a dodatkowo pozytywnie wpłynie na wygodę i komfort użytkowania biegacza.

angielski