Nieruchomości · 20 kwietnia 2022

Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem – co powinniśmy wiedzieć przed lokatą kapitału? Wiele osób szuka dogodnych sposobów na to, aby zainwestować własne pieniądze. Jednym z rozwiązań są nieruchomości, które cieszą się coraz większą popularnością. Nowe apartamenty nad morzem są kuszące – każdego roku liczba turystów zwiększa się, co z pewnością jest godne podkreślenia.

Czy inwestycja w wakacyjne nieruchomości jest godna uwagi? Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu? Na czym polega pobyt właścicielski? Zakup apartamentów za gotówkę czy kredyt – co jest lepszym rozwiązaniem? Czy inwestycja w apartament wakacyjny jest godny podkreślenia? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czy inwestycja w wakacyjne nieruchomości jest godna uwagi?

Wakacyjny odpoczynek nad Morzem Bałtyckim to bardzo popularne rozwiązanie. Możemy to wywnioskować na podstawie powszechnie dostępnych informacji. Raport został opracowany przez Departament Turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Okazało się, że w okresie wakacyjnym 2019 roku Polacy odbyli blisko 50 milionów wyjazdów krajowych. Dla porównania oszacowano, że za granicą było ich 13,5 milionów. Gdybyśmy mieli wskazać kilka województw, które cieszyły się największą popularnością, to byłyby to te następujące: pomorskie, małopolskie, mazowieckie, zachodniopomorskie i dolnośląskie. Oczywiście nieco mniej korzystnie wyglądało to w przypadku 2020 roku, bowiem pandemia znacząco ograniczyła jakąkolwiek aktywność obywateli. Pomimo tego również wypoczynek był powszechny- odbyto wówczas prawie 39 milionów podróży. Statystyki nie kłamią- Polacy uwielbiają spędzać swój wolny czas w kraju. Właśnie z tego powodu zapotrzebowanie na miejsca noclegowe jest coraz większe, a nowe apartamenty nad morzem są kuszącym kąskiem dla inwestorów, którzy są gotowi wyłożyć ogromne pieniądze.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru apartamentu?

Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem

Nowe apartamenty nad morzem cieszą się coraz większą popularnością. Tego typu inwestycje obarczone są niewielkim ryzykiem, jednakże nie zmienia to faktu, że powinniśmy zaangażować się w poszukiwanie optymalnego lokalu. Jak można się domyśleć, kluczowe znaczenie ma lokalizacja. Jest to pierwszy, jednocześnie najważniejszy element, który może zadecydować o tym czy inwestycja będzie opłacalna. Największą popularnością cieszą się nieruchomości, które są położone w wypoczynkowych miejscowościach, wśród których wyróżnia się Kołobrzeg, Świnoujście, Gdańsk, Sopot, Gdynia. Liczy się odległość do plaży. Im więcej jest atrakcji w danej okolicy, tym większe prawdopodobieństwo, że lokal zostanie przez kogoś wynajęty, a my zarobimy na tym pieniądze. Niemniej istotna jest infrastruktura, a także zakres opcjonalnych usług. Pogoda nad morzem może być różnorodna, dlatego sam budynek również powinien być atrakcyjny. Istotnym czynnikiem, który niekiedy jest zapomniany, jest standard i marka obiektu. Turyści zwracają uwagę również na wyposażenie – im bogatsze, tym lepiej. Do pozostałych aspektów, które powinny mieć dla nas znaczenie, możemy zaliczyć wiarygodnego dewelopera, doświadczenie operatora obiektu i zapisy w umowie. Nowe apartamenty nad morzem mogą zatem okazać się bardzo opłacalne.

Na czym polega pobyt właścicielski?

Jeśli zdecydujemy się na apartamenty w condohotelach, wówczas należy mieć na uwadze, że są to lokale inwestycyjne, w konsekwencji ogromne znaczenie ma to, aby przynosiły one zysk. Jeśli zamierzamy z nich korzystać, wówczas warto zwrócić uwagę na zapisy, które znajdują się w umowie. Szczególną uwagę należy przykuć do liczby dni, które możemy spędzić w apartamencie. Niemniej istotny jest termin wykorzystania pobytu właścicielskiego- niestety często nie obejmuje wysokiego sezonu. Kolejną kwestią jest to, ile dni wcześniej musimy zgłosić popyt, jak również jaki jest ewentualny koszt.

Zakup apartamentów za gotówkę czy kredyt – co jest lepszym rozwiązaniem?

Nowe apartamenty nad morzem mogą być nabywane zarówno za gotówkę, jak i poprzez wzięcie kredytu. Jak można się domyśleć, cena często nie należy do najniższych. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście gotówka, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Wówczas możliwe jest posiłkowanie się kredytem. Weźmy pod uwagę przede wszystkim ratę kredytu. Na dzień dzisiejszy niestety wzrastają one dość dynamicznie, w konsekwencji konieczne będzie wydawanie większej ilości pieniędzy.

Czy inwestycja w apartament wakacyjny jest godny podkreślenia?

Nowe apartamenty nad morzem to inwestycja z pewnością godna uwagi. Godne uwagi samodzielne nieruchomości, które są doskonałe dla osób, które cenią sobie swoje miejsce, w którym możliwe będzie spędzenie wolnego czasu. W takim przypadku inwestor na własną rękę decyduje się na to, w jaki sposób wnętrze zostanie przygotowane. Samodzielne zarządzanie lokalem jest jednak nieco problematyczne i wymagające, dlatego warto zastanowić się nad ewentualną pomocą w tym zakresie.