Imprezy / Uroda · 4 lipca 2019

Medycyna estetyczna przed ślubem

Medycyna estetyczna przed ślubem – ślub to szczególny moment, kiedy każda kobieta chce czuć się pięknie i wyglądać świeżo.  W sytuacji, kiedy cera pozostawia wiele do życzenia zastanawiasz się co zrobić, aby doprowadzić ją do perfekcji. Na jakie zabiegi możesz sobie pozwolić, kiedy do wielkiego dnia pozostało zaledwie kilka miesięcy, tygodni lub… dni? Które procedury są całkowicie bezpieczne, a które mogą pozostawić na twarzy niechciane, trudne do zagojenia ślady?

Jakie zabiegi medycyna estetyczna przed ślubem?

Złuszczanie

Medycyna estetyczna przed ślubemDo ślubu zostało ci wiele miesięcy? Gratulacje – masz dużo czasu, aby doprowadzić rozleniwioną skórę do perfekcji. Najważniejsze jest dostosowanie planu zabiegów do indywidualnych potrzeb. Najwięcej kobiet potrzebuje odżywienia i nawilżenia przesuszonej i pozbawionej życia skóry. Specjaliści medycyny estetycznej polecają zabiegi, które odnawiają skórę złuszczając ją i stymulując do produkcji dodatkowego kolagenu i elastyny. Dobrym pomysłem na wiele miesięcy wcześniej będzie laseroterapia – zabieg niezwykle skuteczny, dający najlepsze efekty po upływie kilku miesięcy, jednak wiążący się z dłuższym okresem rekonwalescencji.

Nigdy nie decyduj się na laser na kilka dni przed ważnym wydarzeniem – opuchlizna i strupki, pojawiające się po jego wykonaniu mogą się utrzymywać nawet przez 2 tygodnie. Innym pomysłem na złuszczenie i odświeżenie cery są peelingi chemiczne, które również powinny być wykonywane na kilka miesięcy przed wydarzeniem. Po tak inwazyjnych zabiegach pamiętaj o ciągłej ochronie skóry – przyda ci się filtr ochronny 50+, z którego powinnaś korzystać nawet przez kilka miesięcy po zabiegu aby uniknąć przebarwień.

Wypełniacze

Marzy ci się lekka zmiana kształtu twarzy, wypełnienie policzków lub poprawa konturu ust? Zabiegi tego typu wykonaj próbnie na długo przed ślubem. Wykonywanie dużych metamorfoz pod wpływem emocji związanych z zamążpójściem nie jest dobrym pomysłem. Jeśli powiększanie ust wykonujesz od dawna, to ostatnie poprawki powinny najpóźniej na 2 miesiące przed terminem imprezy.

 Nawilżanie i regeneracja

W przypadku, kiedy do ślubu pozostało kilka tygodni możesz bez obaw pozwolić sobie nawilżenie i odżywienie. Polecamy zwłaszcza zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego, który jest według specjalistów jednym z najbezpieczniejszych zabiegów (również dla alergików). Zabiegi najlepiej rozpocząć ok. 3 miesiące przed ślubem, a ostatni wykonać ok. miesiąca przed wydarzeniem. Do równie popularnych metod należy mezoterapia skóry. Preparat, którego użyje lekarz wykonując mezoterapię zależą od potrzeb twojej cery. Zazwyczaj są to koktajle witaminowe, dzięki którym twarz wygląda na bardziej promienną.

Przygotowujesz się do ślubu? Zadbaj o dietę i zdrowie

Żaden zabieg nie pomoże, jeśli twój tryb życia będzie pozostawiał wiele do życzenia. Najlepsze, co możesz dla siebie zrobić to bezwzględne przestrzeganie zdrowego trybu życia na kilka tygodni przed ślubem. Chcąc nieskazitelnego wyglądu nie powinnaś jeść śmieciowego jedzenia i pić alkoholu (nadmiar soli i procentów odbije się na twarzy w postaci trudnych do usunięcia obrzęków i zasinień pod oczami). Już na kilka miesięcy wcześniej zacznij pić duże ilości wody, która wypłucze z organizmu toksyny. Energii doda ci poranne picie ciepłej wody z cytryną i miodem, która przy okazji przyspieszy rozleniwiony metabolizm.

angielski