Usługi · 6 lutego 2019

Księgowość

Księgowość: witam Cię bardzo serdecznie, mam dla Ciebie mega temat, więc jeżeli mogę Cię prosić o kilka minut na przeczytanie tego artykułu to serdecznie zachęcam. Od jakiegoś czasu przestałem zarabiać pieniądze ciężką fizyczną pracą, ponieważ po prostu czułem, że źle się to odbija na moim organizmie. Nie ma w tym nic złego, jeżeli czujesz tak samo, ponieważ każdy z nas jest inny i nie każdy musi tyrać fizycznie po osiem godzin na etacie.

Z pewnością znajdą się tutaj zwolennicy i przeciwnicy tej tezy, dlatego już na początku zaznaczę, że nie ma nic złego w pracy fizycznej i według mnie osoby, które w ten sposób zarabiają na życie zasługują na ogromny szacunek, ponieważ wiem jak duże ich to kosztuje. Zanim podzielę się z Tobą moimi sposobami na zarabianie w sieci to na początku chciałbym opowiedzieć Ci o moim doświadczeniu przy fizycznej pracy.

Otóż pierwszą pracą, jaką sobie przypominam była praca przy wykopkach na wsi, skąd pochodzę. Osobiście cały czas wracam myślami na wieś, ponieważ to właśnie ciężka fizyczna praca sprawiła, że doceniam tą, którą mam teraz. Po wykopkach przyszedł czas na nieco poważniejsze zadania, wówczas interesowałem się obróbką metali, czyli tak zwanym skrawaniem. Na początku było to mega interesujące jak ze zwykłego kawałka stali można stworzyć coś mega użytecznego, a tym bardziej robiło to na mnie wrażenie, ponieważ przynosiło nie małe pieniądze.

Chcąc nie chcąc obecność smarów, oparów i przede wszystkim nieustanny wysiłek fizyczny skutecznie odpychał mnie od tej pracy. Pamiętam, że jedynym prawdziwym plusem skrawania jest to, że poznałem matematykę lepiej niż w szkole, co przydało mi się na maturze. Później pracowałem jeszcze przy różnych pracach w ogrodach, jak na przykład koszenie trawy czy obcinanie żywopłotów. Po tym przyszedł czas na pracę w budowlance, zajmowałem się dosłownie wszystkim od zwykłej budowy aż do budowy więźby dachowej. Dzięki temu poznałem wiele zagadnień, które nie raz już przydały mi się przy domowych naprawach, także każda praca ma swoje plusy.

szkolenia dla księgowych online

szkolenia dla księgowych online

Zbieranie doświadczenia to podstawa jednak właśnie po tej najcięższej pracy zdecydowałem, że pora przejść do pracy za biurkiem, ponieważ co chwila łapałem kontuzję. Co prawda jestem z rocznika dziewięć szczęść, jednak kompletnie nie wiedziałem, od czego zacząć, obsługa komputera to jedno a praca na nim to drugie. Szukałem czegoś w internecie i znalazłem kilka artykułów z ogłoszeniami, niestety moje początki były bardzo ciężkie. W dodatku miałem pecha trafić na zwyczajne oszustwa i przez to przez pewien okres po prostu byłem bez pracy.

Pierwsze pieniądze w internecie zarobiłem na reklamie. Oczywiście trudno mówić tu o sukcesie to były marne grosze jednak już jakiś start. Zacząłem interesować się marketingiem i poszukiwałem coraz więcej zleceń, realizacja każdego z nich przynosiła mi jakieś pieniądze, jednak wówczas pojawiła się księgowość. Rozliczanie się z podatków spadło na mnie jak grom z jasnego nieba i aż ciężko uwierzyć, że tak łatwo się w tym wszystkim połapałem.

Oczywiście nie bez pomocy, mam kolegę, który zajmuje się tym zawodowo i dla niego księgowość to chleb powszedni, jednak to właśnie z nim założyliśmy spółkę. Ja zajmuje się tym, na czym się znam, czyli reklamą, grafiką, pisaniem bloga czy marketingiem. Mój kolega ogarnia całą tą księgowość i wiem, że dzięki niemu mogę liczyć na porządek w papierach, a w dodatku dostajemy coraz więcej zleceń o takie prowadzenie od różnych ludzi.

Sprawdź również:

 

biura rachunkowe Szczecin

biura rachunkowe Szczecin

Zazwyczaj księgowość przyprawia ludziom zbyt wiele problemów i wolą zlecić dbanie o rachunkowość komuś doświadczonemu. Nasza praca razem przynosi na chwilę obecną całkiem dobre pieniądze, więc zdecydowałem się napisać ten artykuł, aby zainspirować każdego, kto szuka zarobku do tego, aby przede wszystkim działać wspólnie. W dzisiejszych czasach działanie w pojedynkę nie jest dobrym pomysłem i lepiej wejść z kimś w komitywę, ponieważ co dwie głowy to nie jedna. Oczywiście to, że piszę o takim sposobie zarabiania nie oznacza, że nie ma innych, jest cała masa możliwości i ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Księgowość okazała się dla naszej spółki całkiem owocnym biznesem i właściwie nigdy nie podejrzewałem, że kiedyś mnie to zainteresuje. Dlatego jeżeli nadal nie znalazłeś swojej pracy to z pewnością z czasem to nastąpi. Oczywiście, kiedy znajdziesz odpowiedniego partnera biznesowego i zaczniecie działać to księgowość was nie ominie, więc być może zlecicie dbanie o swoje rachunki właśnie nam. Zmierzam już do końca artykułu i według mnie nie ma w dzisiejszych czasach prostej odpowiedzi na pytanie, jaki biznes jest dobry dla osób, które nie chcą pracować fizycznie, nie, dlatego że tak owego nie ma tylko, dlatego że jest ich bardzo dużo i każdy musi znaleźć coś dla siebie.

Nie jest łatwo przestawić się z pracy poza domem na pracę w domu, jednak według mnie z pewnością warto spróbować. Dziękuję Ci za czas i atencję poświęcone dla tego artykułu oraz jeżeli dopadnie Cię księgowość to zachęcam do odnalezienia naszej firmy, a także życzę powodzenia podczas poszukiwań pracy, która da Ci szczęście i pieniądze.

 

angielski