Usługi / Zdrowie · 26 lipca 2019

Co to jest dermatologia estetyczna?

Co to jest dermatologia estetyczna? Zwiększona świadomość społeczeństwa, co do wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych, na stan naszej skóry i nie tylko sprawia, że coraz więcej osób chętniej sięga po zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane przez profesjonalistów.

Pęd życia, stres, używki, zanieczyszczone powietrze, a także zły sposób odżywiania, wszystko to odbija się niczym na lustrze, na naszej skórze.

Dermatologia estetyczna pozwala za pomocą różnorodnych zabiegów, przywrócić skórze naturalny blask i piękno, a także gładkość. Dodatkowo daje możliwość polepszenia wyglądu, poprawiając tym samym nie tylko prezent, ale także poczucie własnej wartości i samopoczucie psychiczne. W ostatnich latach można zaobserwować duży rozwój tej dziedziny, jednak na czym tak właściwie polega dermatologia estetyczna?

Co to jest dermatologia estetyczna?

Dermatologia estetyczna pomimo tego, że wywodzi się z tradycyjnej dermatologii, nie ma na celu leczenia chorób skóry. Jej działanie ma na celu przede wszystkim przywrócenie odpowiedniej równowagi skórze, która dzięki zabiegom odzyskuje stopniowo swój naturalny blask i piękno.

Bardzo dużą część zabiegów dermatologii estetycznej na celu ma właśnie odmłodzenie skóry.

Chcąc skorzystać z tego rodzaju zabiegów, należy poszukiwać ich w gabinetach medycyny estetycznej. W ich ofercie można znaleźć szereg rozmaitych zabiegów, które różnią się od siebie stopniem skomplikowania, koniecznością powtarzania, a także inwazyjnością.

Dla kogo dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna to wybawienie dla wszystkich tych, którzy borykają się ze wszelkiego rodzaju niedoskonałościami skóry, a także ciała. Nie ma tak naprawdę ograniczeń wiekowych co do ich wykonywania, jedynie stan zdrowia, może stanowić jakąkolwiek barierę do zastosowania co poniektórych zabiegów. Pomaga pozbyć się niechcianych kompleksów, które niekorzystnie wpływają na psychikę, zaniżają poczucie wartości.

Dlatego też osoby korzystające z zabiegów dermatologicznych, nie tylko polepszają swój wygląd, ale także bardzo często pozytywnie wpływają na swoje poczucie wartości. Dodając sobie pewności siebie.

Spośród wielu zabiegów oferowanych przez dermatologie estetyczna, w gabinetach można spotkać się między innymi z:

peelingami- zarówno tymi mechanicznymi, jak i chemicznymi, pozwalają one oczyścić dogłębnie skórę, poprawiają i przywracają naturalny koloryt skóry, a także redukują drobne zmarszczki.

zabiegi laserowe IPL- Zabiegi z wykorzystaniem tego lasera, pomaga pozbyć się uporczywego i nieestetycznego owłosienia, zamyka naczynka, rozjaśnia wszelkiego rodzaju przebarwienia i blizny, a także niweluje problemy z trądzikiem i wiele innych problemów skórnych wstrzykiwanie botoksu – pomaga poprawić kształt i owal twarzy, wypełnić usta i dodać i objętości, a także wypełnić zmarszczki

Ceny zabiegów dermatologii estetycznej, są bardzo różne, w zależności od złożoności wykonywanego zabiegu, miejsca, w którym jest on wykonywany i bardzo często wielkości miasta. Przy korzystaniu z zabiegów dermatologii estetycznej należy pamiętać, że jak każdy zabieg obarczone są one ryzykiem powikłań, jednak ich występowanie, zdarza się naprawdę bardzo rzadko.

Każdy zabieg poprzedzony powinien być solidnie przeprowadzonym wywiadem, a także konsultacjami ze specjalistą, dzięki czemu można zniwelować to ryzyko do minimum.

Kto może wykonywać zabiegi dermatologii estetycznej

Zabiegi dermatologii estetycznej może wykonywać jedynie osoba, która ma prawo do wykonywania tego zawodu i jest lekarzem. Lekarz dermatolog prowadzi wszelkiego rodzaju konsultacje z pacjentami. Konieczność wykonywania zabiegów dermatologii estetycznej przez lekarza wynika z faktu, że takie zabiegi jak chociażby lifting czy też przeszczepy włosów wymagają wykonywania precyzyjnych nacięć naskórka w sposób chirurgiczny.

Odpowiednie kwalifikacje lekarza pozwala na przeprowadzanie takich zabiegów w sposób w pełni bezpieczny i jak najmniej inwazyjny dla pacjenta. Dobry lekarz dermatolog to także gwarancja odpowiednio dobranego zabiegu do potrzeb, a także skuteczne jego wykonanie, który minimalizuje ryzyko powikłań. Przy wykonywaniu zabiegów dermatologii estetycznej należy pamiętać, że pacjenci powinni być zawsze poinformowani przez lekarza o ewentualnych działaniach niepożądanych i skutkach ubocznych zabiegu, aby ten miał prawo do zaakceptowania ryzyka.

Lekarz dermatolog ma także pełne prawo do odmówienia wykonania zabiegu, jeśli te niesie za sobą zbyt duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu lub zagrożenia życia, ze względu na stan zdrowia pacjenta.

Wydawać by się mogło, że dermatologia estetyczna to tylko i wyłącznie poprawa wyglądu zewnętrznego, jednak niekiedy zabiegi te wpływają także bardzo korzystnie na zdrowie pacjenta. Każdy zabieg począwszy od liftingu, poprzez botox, peelingi chemiczne czy też karboksyterapię posiada inne właściwości i dedykowany jest do niwelowania odmiennych przypadłości.

Dobór właściwego zabiegu to zadanie, które należy do specjalisty, to właśnie on powinien podpowiedzieć jakie zabiegi wykonać, aby uzyskać jak najbardziej satysfakcjonujące efekty, bez narażania pacjenta na efekty uboczne.

angielski francuski niemiecki hiszpański