Uroda / Zdrowie · 9 stycznia 2023

Jak zakłada się implanty dentystyczne?

Jak zakłada się implanty dentystyczne? Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas marzy o pięknym, prostym i najlepiej białym uśmiechu. Niestety, z powodu wypadków lub uwarunkowań genetycznych nie zawsze możemy cieszyć się zębami tak, jakbyśmy tego chcieli. Wszystkie ubytki wymagają odpowiedniej korekty i modyfikacji, aby każdy z nas mógł w pełni cieszyć się jasnym, promiennym uśmiechem. Jedną z możliwości oferowanych przez rynek stomatologiczny są implanty dentystyczne.

Do ich założenia potrzebna jest profesjonalna klinika stomatologiczna w Warszawie oraz wykwalifikowany stomatolog posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby móc zapewnić tego typu leczenie na najwyższym poziomie. Instalacja implantów https://doboszimplanty.pl/cennik/ nie jest tak prosta, jak się wydaje. Musisz wykonać kilka kroków, aby uzyskać to, czego chcesz. Dzisiaj postaramy się pokazać Ci, jak krok po kroku musisz działać, aby osiągnąć upragniony cel, zęby bez przerw, dziur i krzywizn. Jak to zrobić?

Czym są implanty dentystyczne?

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest implant dentystyczny. W skrócie są to sztuczne korzenie, implanty wykonane z tytanu. W ich podstawie umieszczany jest sztuczny ząb zwany koroną. Możesz wstawić jeden implant, ale możesz też mieć tak zwany implant wielopunktowy, w którym robisz sztuczny korzeń i wykonujesz na nim wiele koron, a korzeń to podtrzymuje. Tak się złożyło, że wystarczyły dwa implanty, aby wstawić całą protezę. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych upodobań każdej osoby, dlatego tak ważne jest, aby przed przystąpieniem do zabiegu pacjent został dokładnie zbadany, przebadany i przygotowany do zabiegu, aby nie było żadnych problemów ani niedogodności.

Co to jest korona protezy?

Wiemy już, czym jest implant dentystyczny https://doboszimplanty.pl, ale teraz przyjrzyjmy się bliżej samej koronie, która daje taki efekt wizualny. Jest to sztuczny ząb przymocowany do implantu. Korona działa jak ząb. Może być wykonany z metalu, akrylu itp., może być wykończony akrylem, ceramiką, cyrkonem, metalem z porcelaną. Wybór odpowiedniego w dużej mierze zależy od tego, ile możemy wydać. Niektóre są bardziej trwałe niż inne. Niektóre są bardziej naturalne niż inne. Wybór zawsze pozostawia się pacjentowi, jednak jeśli pacjent nie posiada odpowiedniej wiedzy na ten temat, stomatolog powinien pomóc w doborze najlepszego rozwiązania.

Etapy wszczepienia implantu

Do zakończenia procesu wymagane są trzy kroki. Pierwsza polega na umieszczeniu implantu, druga na wkręceniu śruby gojącej, a trzecia na zamontowanie protezy. Oczywiście, aby implant spełniał swoje zadanie, cały zabieg poprzedzony jest dokładnym oględzinami, w tym prześwietleniami pod każdym możliwym kątem. Im dokładniejsze badanie pacjenta, tym większa szansa, że ​​w trakcie całego procesu nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, ale zawsze należy je brać pod uwagę.

Gojenie po zabiegu

Decydując się na wszczepienie implantów zębowych musimy liczyć się z tym, że po całym zabiegu konieczne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej, przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarza dentysty oraz regularne wizyty kontrolne w celu sprawdzenia, czy proces gojenia przebiega prawidłowo. przebiega dobrze przez całą procedurę, bez żadnych komplikacji. Decydując się na takie rozwiązanie, z pewnością zależy nam na jak najlepszym wykonaniu.

Jak zakłada się implanty dentystyczne?

Jak zakłada się implanty dentystyczne?

Zapłaciliśmy za to niemałe pieniądze, więc oczywiście chcemy być w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru. Ile to wszystko kosztuje? Oczywiście wszystko zależy od tego, o jakiej klinice mówimy. Średni koszt implantu to 3500 zł plus koszty związane z opcjami korony. Możemy wybrać koronę porcelanową z łącznikami stalowymi i zapłacić 600 zł, możemy wybrać koronę cyrkonową z takimi łącznikami i zapłacić nawet 2000 zł. Jeśli chodzi więc o implanty stomatologiczne, to są one topowym produktem konsumenckim, ale efekty niewątpliwie zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Jednym z kluczowych elementów jest odpowiednia praktyka stomatologiczna, w której pracują specjaliści implantolodzy. Praca jest naprawdę tak dobra, jak jest, więc jeśli chcemy, aby nasze zęby wyglądały jak najlepiej, pozwalając nam cieszyć się ładnym uśmiechem bez żadnych uszkodzeń, to wybór implantów dentystycznych byłby z pewnością dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy i Tylko jeśli jest wykonywana przez kogoś, kto jest z nią zaznajomiony i jest w stanie wykonać ją najlepiej, jak to możliwe.