Uroda / Zdrowie · 5 sierpnia 2022

Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne są najlepszą opcją w przypadku utraty naturalnego zęba. Nie ma dziś lepszego wynalazku. Wszystkie nowoczesne materiały użyte do produkcji implantów są biokompatybilne, tzn. priorytetem jest nie tylko brak toksyczności czy innych negatywnych właściwości, ale również wymóg, aby materiał podczas implantacji zachowywał się w odpowiedni sposób, aby wykonać zadanie.

Większość systemów implantologicznych https://doboszimplanty.pl/ produkowanych przez firmę wykonana jest ze stopów tytanu. Są bardzo wytrzymałe, niezawodne i wysoce biokompatybilne. Jednocześnie wiele firm produkuje obecnie implanty cyrkonowe. Jest to produkt stosunkowo nowy, ale dentyści ze Szczecina zauważyli jego wysoką skuteczność.

Implanty tytanowe w Szczecinie

Implanty dentystyczne rosną bardzo szybko, ponieważ nie ma innej opcji niż sam implant zębów https://doboszimplanty.pl/cennik/. Implanty tytanowe są używane na całym świecie od dawna, odkąd Brannemark zaczęła je wytwarzać. Tytan jest materiałem odpornym na korozję, ponieważ na jego powierzchni tworzy się warstwa tlenku tytanu. Dzięki tej powłoce materiał nie koroduje w atmosferze ani w wodzie.

Stopy uległy zmianie, ponieważ sam tytan jest metalem bardzo bioenergetycznym, bardzo ładnym, ale bardzo miękkim, więc zaczęły pojawiać się pewne stopy tytanu. Wraz ze wzrostem wytrzymałości implantu, do tytanu dodawane są różne inne metale, aby stopić tytan wszczepialny. Pacjenci zaczynają doświadczać problemów, takich jak własna odpowiedź immunologiczna organizmu, która może być natychmiastowa lub bardzo opóźniona. Uczulenie może trwać lata, miesiące i może rozwijać się bardzo stopniowo i stopniowo. Jednak nie wszyscy pacjenci doświadczają tego stanu. Dzieje się tak tylko u osób z osłabionym układem odpornościowym, m.in. i ogólnoustrojowe choroby autoimmunologiczne.

Korzyści z posiadania tytanowych implantów dentystycznych

   • Materiał nie zostanie odrzucony przez organizm.
   • Trwały, hipoalergiczny i odporny na wpływy zewnętrzne.
   • Bardzo szybko wiąże się z masą kostną szczęki.
   • Wszczepienie korzenia śródkostnego nie powoduje nieprzyjemnych zmian smakowych.
   • Przyspiesza proces osteointegracji i wytrzymuje ogromne obciążenia żucia.
   • Implanty tytanowe są zwykle umieszczane w miejscu zębów trzonowych i przedtrzonowych.

Prawda jest taka, że ​​materiał lekko prześwituje przez tkankę dziąsła i tworzy nieestetyczną szarą smugę widoczną dla osób postronnych na obrysie dziąsła. Dlatego dziś do wkładek tytanowych można stosować elementy złączne wykonane z cyrkonu lub stopów cyrkonu i tytanu. Przeznaczone są do odbudowy zębów przednich w obszarze uśmiechu.

A może implant cyrkonowy ze Szczecina?

Implanty dentystyczne

Implanty dentystyczne

Co zrobić z pacjentami z objawami alergii na tytan lub różne dodatki do tytanu? Do czasu pojawienia się bezmetalowych implantów cyrkonowych nie było wyboru. Jest to materiał trudny i kwasoodporny. Cyrkon to bardzo zaawansowany technologicznie materiał. Nie każda firma może podjąć się ciężkiego podnoszenia ciężarów i przejść do produkcji wysokiej jakości implantów cyrkonowych.

Zaletą cyrkonu jest to, że jest materiałem supertwardym. Dwutlenek cyrkonu jest silniejszy niż tytan i dlatego ma swoje miejsce w stomatologii. Implant stosowany w Szczecinie wykonany jest unikalną techniką, czyli jest to solidny monolityczny implant cyrkonowy, przy czym dolna część wykonana jest z jednego cyrkonu, a górna część implantu płynnie staje się bardziej miękkim kamieniem cyrkonowym. I to właśnie sprawia, że ​​implanty cyrkonowe są wyjątkowe. Po pierwsze, implanty z dwutlenku cyrkonu charakteryzują się wysokim stopniem estetyki, ponieważ implanty są całkowicie białe. Po drugie, ten implant jest całkowicie jednoczęściowy, bez połączenia między łącznikiem a implantem, co często ma miejsce w przypadku implantów tytanowych.

Korzyści z umieszczenia implantów cyrkonowych

   • Przyjazne dla środowiska, charakteryzują się biokompatybilnością, hipoalergicznością i wysokim poziomem implantacji.
   • Trwałe, dzięki czemu można je zainstalować w dowolnym miejscu na implancie.
   • Cyrkon nie wchłania substancji toksycznych. Zapobiega to rozwojowi szkodliwych bakterii powodujących choroby dziąseł.
   • Wspomaga szybkie i bezpieczne gojenie tkanek okołowszczepowych.
   • Wykluczono możliwość ciemnienia dziąseł na styku korony z błoną śluzową
   • Wykluczono możliwość ciemnienia dziąseł na styku korony z błoną śluzową

Implanty cyrkonowe ze Szczecina https://www.maw.biz.pl/implanty-dentystyczne-szczecin/ to najczęstszy wybór dla pacjentów z wrażliwością na tytan. Implanty cyrkonowe są czysto białe i dlatego nie są widoczne pod koroną.

Ich kolor jest jak najbardziej zbliżony do naturalnych zębów. Zyskały popularność w rekonstrukcji zębów przednich, co jest szczególnie widoczne w obszarze uśmiechu. Implanty z dwutlenku cyrkonu można wykorzystać do odtworzenia utraconego narządu żucia lub całego uzębienia. Zapewniają niezawodne wsparcie podczas montażu mostów. Pacjent wybiera konkretny implant stomatologiczny ze Szczecina po konsultacji ze specjalistą implantologem, który na podstawie wyników badań przedstawi najlepszy wariant.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl