Technologia · 18 sierpnia 2021

Apple ID – co to jest?

Apple ID – co to jest? Osoby, które posiadają sprzęt marki Apple z pewnością nie raz miały do czynienia z Apple ID. Dla nowych użytkowników może to być coś tajemniczego. Jednakże usługa ta cieszy się dużą popularnością ze względu na to, że w dużym stopniu ułatwia logowanie się na produktach tamtejszej firmy i co więcej – odbywa się to w pełni bezpieczny sposób, co z pewnością jest godne uwagi.

Co to jest Apple ID? W jaki sposób szybko i skuteczne założyć konto Apple ID? Co zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć swoje konto Apple ID? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest Apple ID?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat Apple ID, w pierwszej kolejności należy dogłębnie zastanowić się, czym tak właściwie jest Apple ID. Otóż jest to popularne konto, które posiada niemalże każdy właściciel urządzenia wyprodukowanego w fabryce Apple. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie szybkiego i łatwego dostępu do różnorodnych usług wcześniej wspomnianej firmie.

Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć chociażby Apple Music, iCloud, iTunes Store, App Store i wiele innych, które są stosowane nieco rzadziej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obsługiwanie tego konta nie jest czymś problematycznym, w konsekwencji poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w zakresie nowoczesnych technologii. Aby móc się zalogować, wystarczy podać własny adres e-mail, a także hasło, które wygenerowaliśmy podczas rejestracji.

W zdecydowanej większości przypadków konta Apple ID są jeszcze dodatkowo zabezpieczane za pośrednictwem różnych metod, w konsekwencji mamy pewność, że nasze konto nie zostanie przez nikogo ukradzione. Apple ID to możliwość logowania się niemalże do wszystkich usług marki Apple. Co ciekawe, możemy nimi zarządzać na każdym telefonie, dzięki jednemu identyfikatorowi, co z pewnością jest godne uwagi.

W jaki sposób szybko i skuteczne założyć konto Apple ID?

Apple ID - co to jest?Część osób zastanawia się, w jaki sposób założyć konto Apple ID. Nowi użytkownicy muszą bowiem wykonać kilka podstawowych kroków, aby móc rozpocząć korzystanie z tej usługi.

Konto zakładane jest podczas konfiguracji nowego lub zresetowanego sprzętu. W takiej sytuacji rozpoczynamy od tego, aby kliknąć możliwość “Nie pamiętasz hasła lub nie masz Apple ID?”. W dalszej kolejności naciskamy na opcję “Utwórz bezpłatny Apple ID”. Jeśli dotarliśmy do tego momentu, dalsze czynności będą znacznie łatwiejsze. Wpisujemy datę urodzenia, imię, nazwisko, podajemy własny adres mailowy. Możemy podać ten aktualny, jednak alternatywnym rozwiązaniem jest założenie nowego, na potrzeby tego konta.

Warto jednak pamiętać o tym, że konto Apple ID możemy stworzyć także w aplikacji App Store. Kiedy uda nam się ją otworzyć naciskamy na zdjęcie profilowe lub ikonkę zdjęcia, a następnie wybieramy “Utwórz nowy Apple ID”. W tym przypadku ponownie wprowadzamy podstawowe dane, takie jak chociażby e-mail, hasło, kraj, region, metody płatności.

Warto zapoznać się i przeczytać warunki i zasady użytkowania konta Apple ID- nie obędzie się bez akceptacji. Teraz wpisujemy imię, nazwisko, datę urodzenia. Jeśli jesteśmy zainteresowani, możemy również zasubskrybować informacje na temat ewentualnych aktualizacji pochodzących od Apple.

W następnym etapie podajemy dane do karty kredytowe i informacje na temat rozliczenia. Nie musimy obawiać się o nasze środki na koncie- rejestracja jest w pełni darmowa. Pieniądze zostaną pobrane dopiero wtedy, gdy dobrowolnie zdecydujemy się na zakupy w App Store lub innej aplikacji od Apple.

Zostaniemy również poproszeni o potwierdzenie numery telefonu. Dzięki temu możliwa jest skuteczna weryfikacja tożsamości, a w razie problemów z logowaniem zawsze możemy skorzystać z możliwości odzyskiwania konta.

Następnie wchodzimy na konto mailowe i potwierdzamy za pośrednictwem wiadomości weryfikacyjnej, że założyliśmy konto Apple ID. Kiedy cały proces zakończy się powodzeniem, wówczas będziemy mogli zalogować się do tej usługi.

Co zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć swoje konto Apple ID?

Z punktu widzenia użytkownika znaczenie ma także kwestia zabezpieczenia konta Apple ID. W pierwszej kolejności powinniśmy zająć się ustawianiem silnego hasła. Konieczne okaże się podanie co najmniej 8 znaków. Nie obędzie się bez wielkich liter, cyfr i znaków specjalnych.

Warto również zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem w postaci dwuetapowego uwierzytelniania. Wiąże się to jednak z tym, ze podczas logowania na nowym urządzeniu konieczne okaże się podanie czterocyfrowego kodu- ten pojawia się na ekranie jednego ze sprzętów, na którym jesteśmy zalogowani. Jest to bardzo przydatne, bowiem w przypadku, gdy ktokolwiek złamie nasze hasło i się zaloguje, wówczas zostaniemy o tym poinformowani.

Jeśli dojdzie do włamania, musimy działać błyskawicznie. Często warto wybrać się do profesjonalnego serwisu. W przypadku zagubienia urządzenia możemy skorzystać z funkcji “Znajdź Mój iPhone”.

angielski francuski niemiecki hiszpański