Moda / Usługi · 6 lutego 2019

Co powinno znajdować się w każdym studiu tatuażu?

Co powinno znajdować się w każdym studiu tatuażu? Nie każda osoba zainteresowana tatuażami zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą uwagę należy przyłożyć do samego wyposażenia. Do najważniejszych narzędzi należą nie tylko maszynki czy barwniki, ale również przedmioty, od których zależy bezpieczeństwo podczas tatuowania.

Jakie dokładnie? Ta wiedza przyda ci się zwłaszcza, jeżeli zamierzasz w najbliższym czasie odwiedzić studio tatuażu Lucky Seven.

Maszynka to podstawowe narzędzie pracy każdego tatuatora. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje maszynek do tatuażu – rotacyjne i cewkowe. Różnią się one wielkością i – poniekąd – również zastosowaniem.

Maszynka rotacyjna jest znacznie lżejsza od cewkowej, o około połowę wagi, a w skórę wbija się szybko i rytmicznie, błyskawicznym tempem. Przez to jest idealna chociażby do wykonywania konturów tatuażu, jednak o wiele trudniej ją obsługiwać niż maszynkę cewkową; z tego względu nie poleca się jej niewykwalifikowanym tatuażystom, szczególnie tym, którzy dopiero rozpoczynają naukę w tej dziedzinie.

Maszynki rotacyjne są wyposażone w silnik elektryczny, co jest głównym powodem, dlaczego amatorzy nie powinni się za nią zabierać – niewykwalifikowany tatuażysta mógłby przez przypadek spowodować uszkodzenie skóry klienta.

W maszynce rotacyjnej ustawienia są zazwyczaj z góry zdefiniowane przez producenta – z tego względu profesjonaliści bardziej chwalą sobie maszynki cewkowe, ponieważ dają im większe pole manewru. Poza tym ten rodzaj maszynek pozwala na o wiele większą  dokładność, także dlatego, że są one zwyczajnie wolniejsze od rotacyjnych.

Na najlepszych maszynkach cewkowych ilość ustawień jest praktycznie nieograniczona, dlatego sprawdzają się doskonale na każdym etapie tatuowania. Która maszynka jest lepsza? To już kwestia bardzo indywidualna, zależąca głównie od preferencji tatuażysty. Nie musisz się przejmować, którą ty będziesz tatuowany, o ile oczywiście udajesz się do profesjonalnego studia tatuażu, którego pracownicy wiedzą, co robią.

O ile wiedza na temat maszynek jest bardziej przydatna samym tatuażystom niż tatuowanym, o tyle jeżeli planujesz w najbliższym czasie zrobić sobie tatuaż, na pewno przyda ci się przynajmniej podstawowa wiedza na temat tuszy.

Przede wszystkim upewnij się, że w barwnikach, które będą używane, nie znajdują się żadne chemikalia; gdyby dostały się pod skórę, groziłoby to niebezpieczną infekcją. Dla bezpieczeństwa spytaj także o producenta tuszy, jako że niektóre  salony nie korzystają ze specjalistycznych produktów od sprawdzonych producentów, zamiast tego – po niższej cenie – zamawiają barwniki na takich stronach jak Allegro czy Aliexpress, które, zazwyczaj produkowane w Chinach, są o wiele słabszej jakości od tuszy markowych.

Do najbardziej renomowanych marek należą między innymi Skin Candy, Kuro Sumi, Starbite czy Eternal Ink; ich wybór gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale również długie utrzymanie tatuażu bez ucierpienia na jakości. Zwróć również uwagę, czy używany tusz jest brany z zupełnie nowego, wcześniej nieotwieranego opakowania; dla stuprocentowego bezpieczeństwa z jednego opakowania powinna być tatuowana tylko i wyłącznie jedna osoba.

Co powinno znajdować się w każdym studiu tatuażu?

Co powinno znajdować się w każdym studiu tatuażu?

Do reszty podstawowego wyposażenia każdego studia tatuażu, takie go jak Tatuaże24 należą takie urządzenia jak lampy oświetleniowe, stoliki pomocnicze czy taborety, jednak większość z nich służy wyłącznie komfortowi tatuażysty, więc jako klient nie musisz się tym w ogóle martwić. To, czym powinieneś się zainteresować, to przedmioty jednorazowego użytku: igły, rękawiczki, maseczki, wszystko, od czego zależy utrzymanie najwyższych standardów higieny.

Podczas wykonywania tatuażu igły przebijają się przez twoją skórę tysiące razy, przez co niezwykle łatwo doprowadzić do zakażenia. Nie bez powodu tatuażyści muszą regularnie przechodzić badania lekarskie, a ich salony muszą być wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami, także sanepidowskimi.

Sterylność w studiu tatuażu powinna być utrzymana na takim poziomie, na jakim utrzymuje się ją w szpitalach. Igły muszą być koniecznie jednorazowe – kontakt z igłą, która znajdowała się wcześniej pod skórą innego klienta, stanowi duże ryzyko dla twojego zdrowia.

Dlatego nie ma niczego niewłaściwego w poproszeniu tatuażysty, aby otworzył igłę dopiero przy tobie. Poza tym każde profesjonalne studio tatuażu www.tatuaze-warszawa.pl musi być wyposażone w urządzenia do utylizacji i sterylizacji narzędzi; najlepiej sprawdzi się autoklaw, powszechnie używany w medycynie. Poza nim dobrze sprawdza się także myjka ultradźwiękowa, jako że fale ultradźwiękowe są w stanie wyczyścić zakamarki niedostępne dla standardowych urządzeń czyszczących.

Niezbędne są również pojemniki do utylizacji, do których tatuażyści są zobowiązani wyrzucić wszystkie igły, ręczniki papierowe i rękawiczki, a następnie wywieźć je nie później niż po 48 godzinach.

Właśnie ze względu na stuprocentową pewność odnośnie higieny zaleca się odwiedzenie studia tatuażu przed umówieniem się na zabieg (obecnie bardzo często można zamówić wizytę przez internet) – dzięki temu rozeznasz się w standardach higieny, jakie tam panują.

angielski francuski niemiecki hiszpański