Hobby / Moda · 7 stycznia 2019

Niezbędne akcesoria do jazdy konnej

Niezbędne akcesoria do jazdy konnej – jazda konna to sport dla osób w każdym wieku, o ile nie ma się zamiaru uprawiać go wyczynowo, można go zacząć w każdym wieku. Zarówno dzieci jak i dorośli, świetnie odnajdują się w jeździectwie konnym. Jednak rozpoczynając tą przygodę warto mieć na uwadze, że należy posiadać odpowiedni sprzęt, jak niemal w każdym sporcie. jak się wyposażyć, co warto zakupić i jak dobrać odpowiednie akcesoria ? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Po specjalistyczne akcesoria dla konia oraz strój i osprzęt dla jeźdźca najlepiej jest wybrać się do sklepu dla jeźdźców, w tym miejscu można znaleźć wszelkie niezbędne elementy garderoby, z dobrej jakości materiałów o typowym przeznaczeniu do jazdy konnej. Podstawą w jeździectwie jest wygodny strój i buty.  Jeśli chcemy postawić na profesjonalne rozwiązanie należy poprosić obsługę sklepu dla jeźdźców o pomoc w doborze specjalistycznego obuwia, którym są tak zwane sztyblety.

Posiadają one specjalistyczny kształt nosków dopasowanych do uchwytów w siodle. Przy ich wyborze niezwykle ważne jest to, aby były one jak najlepiej dopasowane do stopy, przez co będą one w pełni funkcjonalne w trakcie jazdy konnej. najlepiej jeśli istnieje taka możliwość warto wybrać się do stacjonarnego sklepu dla jeźdźców i przymierzyć kilka modeli butów, wybierając te najbardziej odpowiednie dla nas. Warto też jest inwestować w sztyblety wykonane z naturalnej skóry, która zapewnia odpowiednia cyrkulacje powietrza oraz trwałość obuwia, jednorazowy większy wydatek, może się okazać inwestycja na długie lata zwłaszcza jeśli jeździmy konno wyłącznie rekreacyjnie.

Po zakupie obuwia jeździeckiego warto od razu je zaimpregnować preparatem do skóry naturalnej, przez co zachowają one swój pierwotny wygląd na długi czas. Kolejnym punktem SĄ dopasowane spodnie, które nie będą krępowały w żaden sposób ruchów, jednak będą na tyle przylegały do ciała, że uniemożliwia to będzie zaczepienie nimi o jakikolwiek element siodła.  Dodatkowo należy zwrócić uwagę czy są one dostatecznie przewiewne i nie posiadają sztywnych szwów, które mogłyby powodować otarcia w trakcie jazdy.

Jeśli chodzi o ubrania taki strój może na oczek wystarczyć w zupełności. jednak wiele osób decyduje się jeszcze trakcie zakupów w sklep dla jeźdźców na zakup bielizny termoaktywnej, która w odpowiedni sposób odprowadza pot i ciepło, nie powodując dyskomfortu w trakcie dłuższej jazdy konnej, a także specjalistyczne wiatroszczelne kurtki dla jeźdźców. Te wszystkie elementy zapewnia wygodę w trakcie jazdy konnej oraz pozwala się w pełni bez przeszkód Cieszyć czasem spędzonym w siodle.

Niezbędne akcesoria do jazdy konnejW trakcie jazdy konnej nietrudno o upadek, zwłaszcza, że jest to sport uprawiany w połączeniu z żywymi zwierzętami, dlatego też należy zawsze posiadać kask ochronny na głowę. W sklepach dla jeźdźców można znaleźć szeroką gamę toczków i kasków, które z łatwością można dopasować do rozmiarów swojej głowy i preferencji, tak, aby wszystko było wygodnie dopięte oraz ochraniało czaszkę.  Przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę czy kask trzyma się stabilnie na głowie oraz czy nie będzie się zsuwał z niej podczas jazdy.

Warto poszukiwać kasków w specjalistycznych sklepach dla jeźdźców, można mieć wtedy niemal pewność, ze będą one posiadały wszelkie niezbędne certyfikaty, i będzie wytworzone z materiałów odpornych na pękanie oraz uszkodzenia w trakcie uderzenia. dobrze tez, aby ten element wyposażenia posiadał możliwość regulacji  obwodu kasku, przez co można go jeszcze lepiej dopasować do swojej czaszki, a w przypadku dzieci, będzie on rósł wraz z nimi.

Ostatnia rzeczą na która należy zwrócić uwagę to to, czy wybrany w sklepie dla jeźdźców przez nas kask posiada wentylacje głowy. Często jazda konno uprawiana jest w pełnie słoneczne dni, wtedy ta opcja sprawdzi się doskonale i zapobiegnie przepacaniu się głowy. Wpływając znacznie na komfort. W zimne dni dobrą opcją są kurtki jeździeckie.

Kolejny aspekt, którego nie można pominąć w trakcie przygotowań do jazdy konnej to osprzęt jeździecki. Komfort oraz wygodę zapewni siodło i czaprak. Warto w sklepie dla jeźdźców wypróbować kilka modeli i dobrać dla siebie to, w którym najlepiej się nam siedzi, nie należy zapominać przy doborze o uprawianym stylu jazdy, pod tym względem przede wszystkim należy dobierać te elementy.

Wiele sklepów dla jeźdźców posiada na stanie kolorowe siodła dedykowane dla dzieci, jest to ciekawa opcja, która często umila najmłodszym uprawianie tego sportu.  Jeśli chodzi o akcesoria, dobrze jest także posiadać własny palcet, który będzie idealnie leżał w dłoni i nie utrudniał kierowania koniem w trakcie jazdy.

Oczywiście na początku przygody z jeździectwem nie należy od razu zakupowa tych wszystkich elementów ponieważ wiozą się one z ogromnymi kosztami, a już godzina jazdy konnej trzy razy w tygodniu generuje spory koszt dla budżetu domowego. Jednak kompletacja takiego minimalnego wyposażenia, powinna przyświecać każdej osobie myślącej w poważny sposób o swojej pasji.  Pomimo możliwości wypożyczenia wymienionych osprzętów w szkołach jazdy, nie nie zastąpi własnych dobrany do swoich potrzeb akcesoria.

angielski