Sklepy / Technologia · 6 czerwca 2022

Tusz do drukarki Brother

Oryginalny tusz do drukarki Brother czy zamiennik – co warto wybrać? Użytkowanie drukarki pociąga za sobą pewne koszty, związane głównie z zakup tuszu bądź tonera. Jeśli posiadamy drukarkę atramentową, będziemy musieli uzupełniać w niej właśnie tusz. Chcąc zaoszczędzić, często decydujemy się na zamienniki, które są nieco tańsze od oryginałów. Czy warto kupować zamienniki tuszu do drukarki Brother?

Na co zwrócić uwagę, kupując tusz do drukarki Brother?

Zakup tuszu do drukarki Brother nie stanowi szczególnie trudnego zadania, jednak warto wiedzieć, czym kierować się, wybierając konkretny produkt. Otóż wybrany przez nas tusz powinien być kompatybilny z naszą drukarką. Sprawdźmy więc w specyfikacji produktu bądź na stronie producenta, jakie tusze do drukarki Brother będą odpowiednie dla naszego sprzętu. Pomoże nam to uniknąć problemu, jakim jest wybór niewłaściwego produktu. W razie potrzeby możemy również poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie stacjonarnym bądź konsultanta w sklepie internetowym. Kupując tusz do drukarki Brother, powinniśmy sprawdzić jego wydajność. Określa ona, ile kartek formatu A4 jesteśmy w stanie zadrukować przy pomocy jednego tuszu. Im większa wydajność, tym wyższa cena, lecz jednostkowo za zadrukowaną stronę zapłacimy mniej. Duża wydajność tuszu do drukarki Brother przyda się szczególnie w przypadku, gdy drukujemy dużo i często. Jeżeli natomiast rzadko korzystamy z drukarki, może okazać się, że zbyt długo leżakujący tusz zaschnie, przez co będzie trzeba go wymienić. Kolejną kwestią, na jaką musimy zwrócić uwagę, kupując tusz do drukarki Brother, jest kolor. Bazą barwą jest czerń – to właśnie w kolorze czarnym zadrukowujemy strony, jeśli umieszczony na nich zostaje tekst. Dobrze jest jednak wyposażyć się w tusz kolorowy, na wypadek, gdybyśmy chcieli wydrukować różnego rodzaju grafiki czy obrazy. Bardzo istotna pod kątem wyboru tuszu do drukarki Brother jest oczywiście cena. Oryginalny tusz do drukarki Brother jest droższy niż zamienniki, jednak pozostaje pytanie, czy rzeczywiście warto w nie inwestować?

Zamiennik tuszu do drukarki Brother – czy warto?

Tusz do drukarki Brother

Tusz do drukarki Brother

Zamienniki tuszów do drukarek Brother cieszą się ogromną popularnością, głównie ze względu na stosunkowo niską cenę oraz podobne do oryginału właściwości. Pamiętajmy, że dobrej jakości zamienniki są w pełni kompatybilne z naszą drukarką, zatem nie spowodują na przykład jej uszkodzenia. Zakup zamienników tuszów do drukarki Brother jest szczególnie opłacalny, jeśli na co dzień drukujemy całkiem sporo. Ilość zużytego tuszu też jest duża, zatem kupowanie oryginałów może okazać się nieekonomiczne. Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć pewność, że zamiennik nie zaszkodzi naszej drukarce i będzie prawidłowo zadrukowywał strony, musimy wybrać odpowiedni produkt. Warto poprosić o radę sprzedawcę bądź konsultanta, którzy udzielą nam odpowiednich wskazówek. Pamiętajmy jednak, że zakup zamienników nie zawsze okazuje się opłacalny. Jeśli nasza drukarka posiada gwarancja bądź zdecydowaliśmy się dodatkowo ubezpieczyć sprzęt, musimy korzystać z oryginalnych tuszów do drukarki Brother. Często bowiem spotykamy się z zastrzeżeniem, że w przypadku stosowania zamienników i związanych z nimi awarii sprzętu, nie zostanie on naprawiony na koszt ubezpieczyciela bądź producenta. Sprawdźmy więc, czy nasza drukarka wciąż posiada gwarancję, zanim zakupimy jakikolwiek zamiennik. Oszczędność może w tym przypadku okazać się kosztowna, gdyż za naprawę drukarki będziemy musieli zapłacić z własnych środków, i to pomimo posiadania odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej.

Gdzie kupić dobrej jakości tusz do drukarki Brother?

Zakup tuszu do drukarki Brother umożliwiają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Ważne, aby specjalizowały się one w dostarczaniu tego typu produktów – oryginalnych tuszów oraz zamienników. Co istotne, nie powinniśmy kupować tuszu do drukarki Brother od osób prywatnych, na przykład poprzez portale aukcyjne czy ogłoszeniowe. Czasami decydują się one wyprzedać nagromadzone zapasy, szczególnie w momencie, gdy wymieniają drukarkę na inną. Niemniej jednak nie mamy pewności, w jakich warunkach tusz był przechowywany oraz czy nie był on otwierany. Niewłaściwe warunki mogą bowiem powodować, że tusz zaschnie, przez co nie będzie nadawał się do użytku. Dobrej jakości produkty możemy kupić w sieci, lecz tylko w dedykowanych, znanych sklepach, które cieszą się dobrą renomą wśród klientów. Dzięki temu mamy pewność, że dobrze inwestujemy swoje pieniądze. Pamiętajmy, że sklepy internetowe oferują szybką dostawę, przez co w krótkim czasie można uzupełnić zapas tuszu. Ponadto, przedsiębiorcy mogą liczyć na wystawienie faktury VAT, dzięki której o wiele łatwiej jest rozliczyć zakup. Kupując w internecie tusze do drukarek, musimy pamiętać, aby dokładnie czytać opisy produktów. Ich specyfikacja pozwoli dobrać odpowiedni tusz, który będzie w pełni kompatybilny z naszą drukarką – bez względu na to, czy kupujemy zamiennik, czy oryginał. Co istotne, odpowiednie przechowywanie tuszu pozwala zgromadzić jego zapas – jest to ważne szczególnie w przypadku firm, w których drukuje się dużo i często.