Budownictwo · 5 czerwca 2019

Nowoczesne bramy garażowe a bezpieczeństwo samochodu

Nowoczesne bramy garażowe a bezpieczeństwo samochodu – zastanawiasz się, gdzie zamówić tanio bramę garażową? A może warto zainwestować więcej pieniędzy w rzetelną i profesjonalną usługę? Dzięki temu nie narazimy się na dodatkowe opłaty związane z naprawami, czy też remontem auta, które mogłoby zostać uszkodzone przez tanią bramę , nie posiadającą odpowiednich blokad i zabezpieczeń. Nowoczesny napęd do bramy garażowej pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu, przyczyni się także do wzrostu poczucia komfortu użytkownika samochodu, gdyż nie będzie musiał on wysiadać z niego by otworzyć wjazd do garażu.

Jaka brama garażowa jest najbezpieczniejsza?

Nowoczesne bramy garażowe a bezpieczeństwo samochodu

bramy garażowe

Gdy mówimy o bezpieczeństwie samochodu, jakie ma mu zapewnić odpowiednia brama garażowa, mamy na myśli wytrzymałość jak i solidność konstrukcji bramy, które będzie nie do pokonania dla włamywaczy. Aby brama gwarantowała maksimum bezpieczeństwa, podczas jej wyboru trzeba także uwzględnić to, czy jest ona wyposażona w zabezpieczenia oraz odpowiednie systemy, które zapobiegną jej zsuwaniu się i niekontrolowanemu opadaniu.

Warto więc zadbać o to, by napęd do bramy garażowej był nowoczesnym systemem, oferowanym przez zaufanego i rzetelnego producenta, który będzie mógł okazać niezbędne atesty i certyfikaty, a także oferować gwarancję. Najlepsze bramy garażowe są wykonane z materiałów, które są odporne na ogień, niektóre rodzaje bram są dodatkowo doskonale uszczelnione, dzięki czemu z garażu nie będzie uciekało ciepło, więc oszczędzimy na wydatkach związanych z ogrzewaniem. Jeśli szukasz bramy do garażu, z pewnością zastanawiasz się nie tylko nad jej funkcjonalnością, ale także nad tym, w jaki sposób  zyskać bramę która zagwarantuje bezpieczeństwo, a jednocześnie będzie się estetycznie prezentować.

Jeśli skorzystasz z usługi wykonywania bram garażowych na zamówienie, będziesz mógł przedstawić producentowi swoje indywidualne potrzeby i wymogi. Dzięki temu wjazd do garażu będzie estetyczny, a brama dopasuje się stylistyczne do wystroju domu. Wiele klientów zastanawia się także nad tym, jakie bramy garażowe najczęściej się psują. Nie ma tu jednak reguły, gdyż wszystko zależy do jakości użytych materiałów, napędów, ważny jest także prawidłowy montaż.

Bezpieczne napędy do bram garażowych

Jeśli chcesz sterować otwieraniem i zamykaniem bramy garażowej bez wychodzenia z samochodu, zdecyduj się na wyposażenie jej w nowoczesny napęd elektroniczny. Dzięki niemu zapomnisz o czasochłonnym i niewygodnym ręcznym zamykaniu bramy, a Twój samochód nie będzie blokował przejazdu innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy twój garaż posiada wyjazd bezpośrednio na ulicę. Jeśli brama zostanie wyposażona w napęd sterowany drogą radiową, warto zadbać o to, by system sterowania w pilotach posiadał możliwość automatycznej zmiany kodów.

Dzięki temu nawet jeśli kod zostałby przechwycony przez osobę postronną, nie będzie możliwości ponownego użycia go, gdyż od razu się on zdezaktualizuje. Napęd do bramy powinien być wybierany z uwzględnieniem typu oraz rozmiarów bramy. Musimy mieć pewność, że dany napęd poradzi sobie z ciężarem bramy. Pracownicy firm oferujących bramy garażowe będą z pewnością pomocni, dlatego przy zakupie danego typu bramy koniecznie zapytaj, jakiego rodzaju napęd będzie najbardziej niezawodny. W ten sposób zyskasz pewność, że Twój samochód będzie świetnie chroniony, a użytkownicy garażu nie będą narażeni na żadne zagrożenia, związane z samoistnie zamykającą się, czy też opadającą bramą. Za najlepsze rozwiązanie często jest uznawany zakup bramy garażowej wyposażonej już w napęd.

Z pewnością takim rodzajem bramy są bramy żaluzjowe. Jeśli jednak ktoś nie jest gotowy na wyższy jednorazowy wydatek, często zakup napędu do bramy zostaje odłożony w czasie. Warto wówczas mieć na uwadze wszystkie parametry, które musi  posiadać napęd odpowiedni do bramy o danych rozmiarach, a także o takim, a nie innym ciężarze.

Czy bramy garażowe gwarantują bezpieczeństwo?

Dobra i solidna brama garażowa zagwarantuje bezpieczeństwo Twojemu autu, jeśli będzie trudna do fizycznego sforsowania. Prócz tego nie można zapomnieć o wymogach bezpieczeństwa, związanych z innowacyjnymi technologiami, sterującymi napędem do bramy. Powinny one funkcjonować w taki sposób, by kody nie mogły zostać przechwycone przez osoby niepowołane. Warto dowiedzieć się, jaka częstotliwość napędu radiowego do bramy będzie najlepsza. Brama garażowa będzie spełniać swoje zadanie bardzo długo, jeśli zadbamy o jej właściwie, profesjonalne zamontowanie.

Koniecznie trzeba wybrać bramę o solidnej konstrukcji, z systemem sterowania, który funkcjonuje bez zarzutu. Dzięki temu zyskamy nie tylko gwarancję należytego zabezpieczenia garażu, ale także zadbamy o codzienny komfort jego użytkowania. Porównanie cen bram garażowych nie powinno być trudne, gdyż solidne firmy zazwyczaj szczegółowo informują o swoich cennikach. Znalezienie korzystnej oferty zakupu bramy garażowej nie powinno więc być trudne, zwłaszcza, że wiele przydatnych informacji możemy znaleźć już w kilka chwil w sieci.  

angielski