Imprezy / Praca · 6 lutego 2019

Imprezy integracyjne – dlaczego warto nagradzać pracowników?

Imprezy integracyjne – dlaczego warto nagradzać pracowników? Imprezy integracyjne są często pierwszą rzeczą, z której rezygnuje się, jeśli właściciel firmy chce zaoszczędzić. Jednak wydarzenia firmowe mają liczne zalety.

Nagradzaj pracowników

Imprezy integracyjne - dlaczego warto nagradzać pracowników?

Imprezy integracyjne – dlaczego warto nagradzać pracowników?

Imprezy firmowe i ceremonie przyznania nagród są bardzo skutecznym sposobem motywacji pracowników. Nagradzani pracownicy czują, że są doceniani. Dodatkowo będą mieć wrażenie, że mają jakiś wpływ na firmę. Nagrody sprawią, że pracownicy poczują się docenieni i ważni. Zdziałają cuda, jeśli chodzi o wydajność w firmie.

Jeśli miałeś świetny kwartał lub rok, świętuj to! Zaproś swoich najlepszych klientów i pracowników na uroczystość firmową. Wszyscy uwielbiają być uznawani za pracę. Świętowanie sukcesu buduje kulturę firmy, która nagradza pracowników za wysiłek. Pozwala pracownikom zrelaksować się, dobrze się bawić i wiedzieć, że są cenieni.

Każdy chce się czuć doceniony, a wydarzenie firmowe to świetny sposób na świętowanie sukcesów poszczególnych pracowników, zespołów i firmy.

Wspieraj zaangażowanych pracowników

Istnieje ogromna różnica między zaangażowanymi i niezaangażowanymi pracownikami. Niezaangażowani pracownicy przychodzą do pracy tylko dlatego, żeby dostać pensję. Nie wkładają prawdziwego wysiłku w swoją pracę. Z kolei zaangażowani pracownicy są aktywną częścią kultury firmy. Są podekscytowani, że przychodzą do pracy i wkładają największy wysiłek, ponieważ czują się docenieni i wiedzą, jaką rolę odegrali w sukcesie firmy.

Imprezy firmowe są tylko częścią szerszej strategii, które mają na celu większe zaangażowanie pracowników w miejscu. Sprawiają, że pracownicy chętniej chodzą do pracy.

Wydarzenia firmowe pomagają pracownikom czuć się zaangażowanym, ponieważ są cenni i mogą zobaczyć większy obraz. Zamiast po prostu utknąć przy biurku, współpracują z pozostałymi członkami zespołu. Widzą, jak ważna jest ich pozycja, czas i energia. Nawet coś tak małego, jak firmowy lunch czy piknik mogą doprowadzić do znacznego zwiększenia zaangażowania.

Zbuduj drużynę

Imprezy integracyjne są świetnym sposobem na zbliżenie się zespołu. Mogą przełamać mury i bariery w miejscu pracy. Spójne zespoły są bardziej produktywne i kreatywne. Dodatkowo, posiadanie przyjaciela lub silnego zespołu w pracy sprawia, że pracownicy są bardziej podekscytowani. Chętnie przychodzą do pracy i wkładają dużo wysiłku w swój projekt.

Połącz kierowników z pracownikami

Często występuje luka w relacjach między kierownictwem a pracownikami. Możesz zmniejszyć tę lukę, aranżując wydarzenia firmowe. Działania związane z budowaniem zespołów pomagają postrzegać szefów jako rówieśników, a nie autorytety, do których nie można się odwoływać. Te relacje mogą być niezwykle cenne w biurze.

Zamiast przebywać w stresującym lub formalnym środowisku pracy, wydarzenia firmowe pozwalają zacieśnić relacje pracowników z kierownictwem. Imprezy firmowe pozwalają wszystkim się zrelaksować.

Skoncentruj się na budowanie zespołu

Na imprezach firmowych nie ma presji, aby wysunąć pomysł lub doprowadzić do dużej transakcji. Pracownicy mogą się zrelaksować i czerpać radość z budowania wzajemnych relacji. Rozmowa i spędzanie czasu poza biurem mogą być ważnym krokiem w budowaniu zespołu.

Pracownicy mogą siedzieć blisko siebie, ale tak naprawdę się nie znać. Imprezy integracyjne zwiększają możliwości. Współpracownicy mogą budować relacje w nowy sposób i się poznać. Imprezy integracyjne gromadzą także pracowników wszystkich szczebli z różnych działów firmy. Tworzą przyjazne i miłe środowisko pracy.

Staraj się zbudować relacje

Poza osobistymi relacjami wydarzenia firmowe mogą być również niezbędne do nawiązywania kontaktów. Pracownicy mogą spotkać się z kolegami lub klientami osobiście, aby nawiązać prawdziwe kontakty. Najbardziej efektywne tworzenie sieci odbywa się w bardziej zrelaksowanym środowisku.

Pomyśl o dodatkowych korzyściach

Promuj kreatywność. Zabieranie zespołu poza normalne środowisko i wprowadzenie ich w nowe. Zmusza ich do myślenia nieszablonowego.

Pracownicy mają możliwość rozmowy z nowymi ludźmi w firmie, z którymi na co dzień nie pracują. Mogą porozmawiać z osobami z innych działów.  Później zespoły mogą ze sobą skuteczniej współpracować. Imprezy integracyjne pobudzają kreatywność. Zachęcają do zgłaszania nowych, oryginalnych pomysłów.

Współpraca z innymi ludźmi przynosi świeże pomysły i pomaga ludziom myśleć nieszablonowo. Na imprezach integracyjnych, pracownicy wchodzą w nowe relacje i mogą patrzeć na rzeczy z innego punktu widzenia.

Praca w tym samym środowisku każdego dnia może stać się powtarzalna i zmniejszać produktywność. Imprezy integracyjne pozwalają zespołowi na naładowanie baterii i wpadanie na nowe pomysły. Zapewniają dystans i inspirację, których potrzebują do kreatywności.

Imprezy integracyjne są świetnym sposobem na zwiększenie morale firmy. Niemal każda praca jest stresująca. Terminy, informacje zwrotne, wymagania klientów i szefów mogą być przytłaczające. Takie imprezy pozwalają się zrelaksować i odpocząć. Mogą zmniejszyć stres i zmotywować pracowników. Wtedy pracownicy chętniej zaczynają przychodzić do pracy.

angielski