Uroda · 4 listopada 2022

Peeling do twarzy

Peeling twarzy: bez względu na rodzaj skóry i wiek, głębokie zanieczyszczenie skóry jest dziś problemem dla wielu osób. Wynika to z zanieczyszczenia środowiska, uporczywego nadmiernego stresu i zmian hormonalnych spowodowanych brakiem snu, złą dietą, lekami lub stylem życia. Natomiast delikatne i regularne złuszczanie naskórka twarzy może usunąć nadmiar sebum, odsłonić miękką, zdrową skórę i poprawić krążenie krwi. Dzięki niemu skóra staje się zdrowsza i ma wyższą zawartość tlenu.

Złuszczanie twarzy – rodzaje

Peeling to najskuteczniejszy sposób na usunięcie starej skóry. Możemy to zrobić sami w domu podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Warto jednak wiedzieć, który z nich ma najlepszą wydajność.

Peeling enzymatyczny

Są to najczęstsze rodzaje peelingów do twarzy. W tym przypadku substancje zawierające enzymy roślinne odpowiadają za usuwanie martwego naskórka. Działają bardzo delikatnie, delikatnie oczyszczając, usuwając nagromadzone zanieczyszczenia i stymulując produkcję keratyny. Peelingi enzymatyczne są często stosowane w salonach kosmetycznych. Nie powodują podrażnień, więc możesz je stosować nawet przed ważnymi spotkaniami. Nadają się do niemal każdego rodzaju skóry. Peeling enzymatyczny o dwukrotnie silniejszym działaniu enzymów złuszczających z dyni i papai będzie bardzo delikatny, a jednocześnie bardzo skuteczny. Jest uzupełniony białkiem sojowym i olejem, aby nawilżyć i odżywić skórę. Mamy również możliwość wykonania peelingu enzymatycznego z jagodami goji i witaminami. Tam funkcję złuszczającą pełni enzym pochodzący z dyni, uzupełniony mieszanką witamin z jagód goji i olejku ze słodkich migdałów. Dzięki temu skóra będzie jednocześnie dobrze złuszczona, nawilżona i odżywiona. Skóra staje się również miękka i gładka o wyrównanym kolorycie.

Peeling mechaniczny

Peeling twarzy

Peeling twarzy

Peelingi mechaniczne to nic innego jak mikrodermabrazja w popularnej formie. Ten rodzaj peelingu jest zdecydowanie najbardziej inwazyjny. Makijaż użyty podczas aplikacji wnika głębiej w skórę, dlatego po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i podrażnienie. W przypadku peelingów mechanicznych do twarzy stwierdziliśmy, że drobinki należy wcierać w twarz, aby usunąć martwy naskórek. Cząsteczki mogą być pochodzenia organicznego, wówczas są to zmielone nasiona, łupiny orzecha lub orzechy lub płatki owsiane. Firmy wykonujące peelingi stosują również granulat polietylenowy, dzięki czemu makijaż jest delikatniejszy i może być stosowany przez osoby ze skórą suchą lub normalną. Peeling ten można stosować oszczędnie, ale efektem jest jędrna, jasna i gładka skóra twarzy. Ten naturalny peeling mechaniczny na bazie ścierania może być peelingiem węglowym, który jednocześnie działa detoksykująco i złuszczająco. Węgiel aktywowany to składnik, który przede wszystkim wpływa na sebum. Pochłania jego nadmiar i zmniejsza widoczność porów na skórze. Zawartość zielonej glinki działa oczyszczająco i odświeżająco. Możemy również zdecydować się na peeling gruboziarnisty z jarmużem i zielonym jęczmieniem. Ziarna prosa działają wtedy jak materiały ścierne. Wykazują silne właściwości złuszczające, dzięki czemu skutecznie złuszczają martwy naskórek. Aby złagodzić silne działanie ścierniw, w składzie powinien znaleźć się D-pantenol, który działa kojąco na naszą skórę.

Peeling chemiczny

W peelingach chemicznych kwasy – kwas cytrynowy, jabłkowy, salicylowy i migdałowy – służą do złuszczania skóry. Działają oczyszczająco, a także stymulują odnowę naskórka. Dlatego są szczególnie polecane osobom z cerą trądzikową. Ten peeling pomaga również pozbyć się blizn potrądzikowych.

Peeling mieszany

Ten rodzaj peelingu stosowany jest w zasadzie tylko w salonach kosmetycznych. Polega to właściwie na tym, że w jednym zabiegu stosuje się dwa rodzaje peelingów. Najczęściej stosowaną kombinacją jest mikrodermabrazja i laser.

Jak często powinnam używać peelingu do twarzy?

Dobroczynne działanie peelingów do twarzy sprawia, że ​​chcemy ich używać niemal codziennie. Jednak również w tym przypadku wymagana jest ostrożność. Skóra na twarzy jest bardzo delikatna, dlatego zbyt częste złuszczanie martwego naskórka może powodować zaczerwienienie i podrażnienie. Generalnie po dokładnym oczyszczeniu twarzy 2-3 razy w tygodniu należy stosować peeling do twarzy. Osoby z zanieczyszczoną, tłustą lub tłustą skórą, ale bez zmian zapalnych, mogą codziennie stosować łagodny peeling oczyszczający. Popularne domowe peelingi również nie powinny być stosowane częściej niż 2-3 razy w tygodniu.