Dzieci / Wnętrza · 23 stycznia 2020

Jaką pościel dla niemowlaka wybrać?

Jaką pościel dla niemowlaka wybrać? Dziecko w ciągu pierwszych swoich lat życia, dużą ilość swojego czasu spędza w łóżku. Z tego względu bardzo istotny jest zakup odpowiedniej pościeli dla malucha. Warto to zrobić jeszcze przed porodem, w trakcie kompletowania wyprawki niemowlęcej. Niemowlę musi mieć zapewnione jak najlepsze warunki do spokojnego i komfortowego snu.

Jaka pościel dla niemowlaka?

Pościel dla niemowlaka musi być przede wszystkim ciepła, bezpieczna i miękka. Na wszelki wypadem dobrym rozwiązaniem jest zakup od razu pościeli antyalergicznej, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się, o wystąpienie ewentualnej alergii u dziecka. Pościel otacza malucha przez długi czas, dlatego tak ważna jest jej jakość. Początkowo wiele mam korzysta ze śpiworka czy becika, jednak dziecko w wieku 6 miesięcy już przeważnie ma w swoim łóżeczku pościel.

Dla takiego malucha dobrą opcją jest zakup kołderki wraz z poduszką dostosowaną dla malutkich dzieci. Zdarza się także, iż dziecko nie chce spać w śpiworach, gdyż krępują jego ruchy, w tej sytuacji od razu warto kupić maluchowi pościel. Powinna mieć ona przede wszystkim certyfikaty, świadczące o jej bezpieczeństwie i potwierdzające jakość wykonania.

Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka dziecięcego?

Bardzo istotny podczas zakupu pościeli jest jej właściwy rozmiar. Standardowe wymiary łóżeczka dziecięcego to 120 × 60 cm. Dobrze, jednak jeśli kołderka jest trochę szersza, aby mogła dobrze zakryć wiercącego się w nocy malucha. Dziecko może ją we śnie zrzucić z siebie, czego nie chcemy, dlatego dobrze, jeśli jest ona nieco większa. Idealnie sprawdzi się pościel o rozmiarze 120 × 90. Jeśli chodzi o poszewkę na kołderkę, powinna ona mieć taki sam rozmiar jak zakupiona kołderka.

W sklepach znajdziemy także kołderki o rozmiarze 100 × 135. Warto wziąć je pod uwagę, szczególnie jeśli chcemy, aby kołderka służyła naszemu dziecku przez dłuższy czas. To dobre rozwiązanie, dla intensywnie rosnącego brzdąca. Zapewni dziecku odpowiednie przykrycie, co wpłynie na komfort snu i dobrą izolację cieplną. Maluch w swoim łóżeczku musi się czuć bezpieczne, a takie poczucie bezpieczeństwa da mu właśnie prawidłowo dobrana pościel. Kołderki zakupić można zazwyczaj w zestawie wraz z poduszeczkami o rozmiarach 40 × 60 lub 40 × 50. Poszewka na poduszkę musi więc posiadać pokrywający się rozmiar.

Na co zwrócić uwagę przy doborze pościeli dla niemowlaka?

Decydując się na pościel dla swojej pociechy, należy szczególnie zwrócić uwagę na materiał jej wykonania. Najbardziej polecanym, naturalnym materiałem jest oczywiście dobrze znana bawełna. Istotny jest także materiał użyty wewnątrz pościeli, czyli samo wypełnienie kołderki. Nie warto kupować tych z wypełnieniem ze sztucznych tworzyw. Między innymi w wypełnieniach poliestrowych stosuje się pochodne ropy naftowej, należy więc unikać takich produktów.

Polecane są natomiast w pełni bezpieczne, naturalne wypełnienia bawełną. Podczas zakupu pościeli zwróćmy uwagę na fakt, czy nie jest ona alergizująca oraz, czy łatwo ją utrzymać w czystości. Na samym końcu zastanówmy się, czy spełnia ona nasze wymagania wizualne.

Wygląd pościeli dziecięcej

Oczywiście w trakcie poszukiwań pościeli dla niemowlaka, pierwszą kwestią, którą zauważamy, jest jej wygląd. Każdy rodzic chce, aby łóżeczko malucha było estetyczne i zachwycało kolorami. Jednakże pamiętajmy, iż nie jest to najważniejsza cecha, jaką powinniśmy się kierować. W sklepach znajdziemy mnóstwo pościeli w różnych kolorach oraz wzorach, każdy rodzic znajdzie więc idealny dla siebie model. Dobrą opcją jest zakup gotowych zestawów. Będziemy mieć wówczas pewność, iż posiadamy wszystko, co niezbędne dla dziecka do jego łóżeczka, a wszystkie elementy pościeli będą do siebie pasowały i pięknie się prezentowały.

Pościel dla alergika

Jaką pościel dla niemowlaka wybrać?Podczas zakupu pościeli, najważniejszy jest materiał jej wykonania. Często na danym produkcie możemy zauważyć oznaczenie pościel np. dla alergików. Dla dzieci z niezwykle wrażliwą, alergiczną skórą najlepszym rozwiązaniem jest, zakup pościeli jedwabnej. Materiał ten doskonale sprawdzi się szczególnie w letnim okresie.

Pościel jedwabną można prać w pralce, jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Jedynym minusem jest oczywiście jej dosyć wysoka cena, jednakże warto zapewnić maluchowi taki komfort dzięki delikatnej dla jego skóry jedwabnej pościeli. Inną opcją jest, zakup pościeli satynowej, o wiele tańszej aniżeli pościel jedwabna. Jest ona jednak zbyt zimna dla skóry malucha, radzi się ją zakupić tylko w przypadku starszego dziecka. Ostatnim rozwiązaniem jest zakup, pościeli wykonanej z flaneli. Taki produkt odznacza się doskonałą izolacją cieplną, polecany na chłodniejsze dni.

Zakup doskonałej pościeli dla tak małego dziecka może okazać się często bardzo problematyczne. Sklepy oferują, bogaty wybór pościeli, z ciekawymi motywami i piękną kolorystyką. Dostępne są także różne rodzaje wypełnienia. Pościel musi być zarazem komfortowa, jak i praktyczna. Wykonana jedynie z najlepszej jakości materiałów. Powinna posiadać atest przydatności dla dzieci poniżej 3 roku życia.

angielski