Zdrowie · 6 lutego 2019

Catering dietetyczny – idealne rozwiązanie dla zabieganych?

Catering dietetyczny – idealne rozwiązanie dla zabieganych? Żyjemy coraz szybciej. Mamy więcej obowiązków i coraz więcej na głowie. Jednak rośnie również świadomość ludzi w tematach związanych ze zdrowym odżywianiem.

Dlatego też firm firmy, które oferują catering dietetyczny rosną jak grzyby po deszczu. W każdym, mniejszym czy większym mieście istnieje firma, która oferuje takie usługi. Ludzie korzystają z tego typu usług, jakim jest catering dietetyczny coraz częściej.

Jeżeli ktoś chce się zdrowo odżywiać i pracuje zawodowo, ma rodzinę, dzieci, zwierzęta i jeszcze chce mieć czas dla siebie, to z chęcią korzysta z możliwości jakie daje catering dietetyczny. Oferty firm zajmujących się cateringiem dietetycznym są bardzo rozbudowane.

Można wybierać w zależności od potrzeb i stanu zdrowia. Są posiłki przygotowywane dla wegan, wegetarian, osób nie jedzących nabiału, mających uczulenie na gluten lub inne alergie pokarmowe. Oczywiście oferta firm związanych z cateringiem dietetycznym jest coraz bogatsza. Można zamówić również posiłki dla dzieci.

Wszystko zaplanowane

Catering dietetyczny - idealne rozwiązanie dla zabieganych?

Wszystkie diety są opracowane przez wykwalifikowanych dietetyków, których zatrudniają firmy cateringowe. Dodatkowo jadłospisy są personalizowane, czyli dietetyk układa dietę zgodnie z wymaganiami klienta. Klient może sobie wykupić taki system żywienia na tydzień, dwa lub miesiąc. W zależności od aktualnych potrzeb jego i jego rodziny.

Następnie kucharze przygotowują zestaw dań, w oparciu o wskazówki dietetyka. Catering dietetyczny jest bardzo dobrze zorganizowanym biznesem. Po przygotowaniu dań na dany dzień, dla danej osoby, posiłki są hermetycznie zamykane i przekazywane dostawcy.

Zamawiając usługę cateringu dietetycznego można sobie ustawić częstotliwość dostarczania posiłków. Może to być codziennie, może to być co drugi dzień lub raz na tydzień. No i jeszcze można wybrać godzinę, w której realizowana będzie dostawa jedzenia.  Wszystko zależy od preferencji klienta. Dzięki temu osoba, która zdecydowała się wybrać catering dietetyczny jako formę żywienia swojej rodziny, może zadbać o to, aby wszystkie produkty były dostarczone w czasie, gdy rodzina je śniadanie i wychodzi z domu.

Wygoda ponad wszystko

Usługa cateringu dietetycznego jest bardzo wygodną formą dbania o swoje zdrowie. Nie dość, że wszystko jest przywożone w takich porach w jakich chce klient, to jeszcze do miejsca, które sobie klient wyznaczy. Wiele osób, które pracują w biurach czy w lokalizacjach, gdzie nie ma w pobliżu lokali gastronomicznych, jako formę dbania o regularność swoich posiłków, wybiera catering dietetyczny.

Nie trzeba się wtedy martwić o czas potrzebny na przygotowanie posiłku do pracy, bo firma przywiezie go pod drzwi pracodawcy. No i nie trzeba nosić tych wszystkich pojemników i martwić się czy coś się nie wyleje w torebce czy plecaku. Firma dowożąca catering dietetyczny, dostarczy wszystko ładnie zapakowane i odpowiednio zabezpieczone.

W trosce o środowisko

Firmy oferujące catering dietetyczny słuchają swoich klientów i obserwują trendy. Jednym z nich jest troska o środowisko. Z racji tego, że w środowisku znajduje się coraz więcej plastiku, należy dbać o to, aby zużywać go coraz mniej. Dlatego też firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym również idą z duchem czasu.

Coraz więcej firm oferuje swoim klientom, jedzenie zapakowane w opakowania z papieru. Takie opakowania są odpowiednio skonstruowane, aby można było w nich dostarczać  żywność bez obaw o stabilność opakowania. Natomiast sztućce są zrobione z bambusa lub innego rodzaju drewna. Poza tym niektóre firmy oferują swoje pojemniki, które klient może wypożyczyć. Tzn. podczas wybierania pakietu na posiłki może wybrać, że chcę dostawać jedzenie w pojemnikach wielorazowego użytku.

Oczywiście takie wypożyczenie jest opatrzone kaucją zwrotną. Tzn. jeżeli klient będzie oddawał wszystkie pojemniki jakie otrzyma wraz z posiłkami, to kaucja zostanie mu zwrócona. Rozwiązanie bardzo fajne i z pewnością doskonałe, patrząc z ekologicznego punktu widzenia.

Jakość warta swojej ceny

Nie ma co ukrywać, że catering dietetyczny, to usługa kosztowna.  Jeżeli wybierzemy sobie plan na tydzień lub taki system żywienia będzie dla nas “deską ratunkową” wtedy, gdy kalendarz jest bardzo napięty, to z pewnością korzystanie z cateringu dietetycznego nie nadszarpnie znacząco naszego budżetu domowego. Jednak gdy taki model żywienia wprowadzimy na miesiąc i do tego dla całej rodziny, to już będzie większy wydatek. Na pierwszy rzut oka, bo po dokładnej analizie takiego wyboru, możemy dojść do zupełnie innych wniosków.

Otóż przede wszystkim jakość posiłków. Firmy przygotowujące catering dietetyczny bardzo dbają o jakość i estetykę oferowanych posiłków, bo klient płacąc za usługę oczekuje produktów o bardzo dobrej jakości. Większość klientów jest w stanie zapłacić trochę wyższą cenę, jeżeli mają pewność, że rzeczywiście jakość posiłków jest na najwyższym poziomie.

Poza tym każda firma, która oferuje catering dietetyczny chce przyciągnąć jak największą liczbę klientów, więc dbałość o jakość posiłków jest w tych firmach na pierwszym miejscu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę czas, który musielibyśmy poświęcić na wybieranie produktów w sklepie, a potem ich przygotowywanie, to naprawdę cena za usługi cateringu dietetycznego nie wydaje się już taka wygórowana. W końcu zaoszczędzony czas możemy poświęcić na jakąś przyjemność dla siebie czy spędzenie czasu z rodziną.

angielski francuski niemiecki hiszpański