Usługi / Praca · 30 listopada 2021

Biuro rachunkowe Łódź

Biuro rachunkowe Łódź – każdy przedsiębiorca musi prowadzić ewidencję księgową, a także rozliczać się terminowo z organami podatkowymi oraz z ZUS. Choć wiele możemy usłyszeć o tym, jak proste jest prowadzenie księgowości, w praktyce o wiele lepiej jest powierzyć ją wyspecjalizowanemu biuru rachunkowemu. Dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Biuro rachunkowe Łódź: od czego zacząć?

Początkujący przedsiębiorcy zwykle czują się nieco zagubieni w gąszczu przepisów rachunkowych, a także podatkowych. Zastanawiają się, jaką formę prowadzenia działalności i opodatkowania wybrać? Bardzo często nie wiedzą, czy muszą prowadzić pełną księgowość, czy może mogą skorzystać z uproszczonych jej form? Nie zdają sobie oni również sprawy z tego, jak wielu obowiązków formalnych będą musieli dopełnić w każdym miesiącu.

Z pomocą przychodzi im księgowy oraz doradca podatkowy, którzy rozwieją wszelkie wątpliwości klienta. Współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy podjąć tak naprawdę jeszcze zanim założymy działalność gospodarczą. To właśnie wybór jej formy, a także sposoby opodatkowania może w znacznym stopniu zaważyć na tym, czy będzie ona dla nas opłacalna.

Dodatkowo księgowi są w stanie doradzić nam pod kątem ewentualnych dotacji, jakie możemy w danym czasie otrzymać. Dla wielu początkujących osób mogą być one solidnym zastrzykiem gotówki, zwłaszcza że na starcie zwykle nie osiągamy wysokich przychodów, natomiast ponosimy duże koszty.

Biuro rachunkowe Łódź: człowiek, a nie program

Obecnie przedsiębiorcy niemal na każdym kroku mogą usłyszeć, jak opłacalne jest samodzielne prowadzenie księgowości. Wystarczy tylko opłacić licencję, a program automatycznie wykona za nas większość niezbędnych operacji i rozliczeń. W praktyce jednak okazuje się, że programy do samodzielnego prowadzenia księgowości nie są tak idealne, jak mówi się o nich w reklamach. Ich użytkownicy często borykają się z różnymi problemami, takimi jak chociażby odpowiednie ewidencjonowanie faktur czy wysyłka deklaracji podatkowych.

Pamiętajmy, że za sporządzenie deklaracji odpowiedzialny jest podatnik, a nie program. Jeśli więc pojawią się w niej błędy, to nie odpowiedzialność przed organami podatkowymi poniesiemy my sami. Tymczasem w biurze rachunkowym pracują doświadczeni księgowi, którzy zawsze w sposób rzetelny sprawdzają deklaracje i innego rodzaju dokumenty, zanim trafią one w ręce urzędników.

Dzięki temu finanse przedsiębiorców pozostają w dobrych rękach. Dodatkowo klienci biura rachunkowego zawsze mogą liczyć na poradę dotyczącą samej księgowości, ale również szeroko pojętych finansów czy podatków. To zaś powoduje, że przedsiębiorcy mogą zająć się tym, co naprawdę ważne, a więc prowadzeniem i rozwijaniem działalności gospodarczej, a nie kwestiami księgowymi.

Dotyczy to zarówno właścicieli większych firm, którzy powierzają biuru rachunkowemu prowadzenie pełnych ksiąg, jak i drobnych przedsiębiorców, którzy mogą zdecydować się na księgowość uproszczoną.

Biuro rachunkowe Łódź: finanse pod kontrolą

Powierzenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu jest również sposobem na optymalizację wydatków przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, że zatrudnienie księgowego sporo kosztuje, natomiast samodzielne prowadzenie rachunkowości jest bardzo ryzykowne. Optymalnym rozwiązaniem będzie więc nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym.

Dodatkową zaletą jest bowiem to, że płacimy wyłącznie za wykonane usługi. Jeśli w danym okresie nie działamy aktywnie i dostarczamy mniej dokumentów, będziemy mogli zapłacić niższą fakturę za usługi księgowe. Biuro rachunkowe sprawia, że finanse możemy mieć po kontrolą w pełnym tego słowa znaczeniu. Pamiętajmy, że kluczowe jest tutaj nawiązanie współpracy z dobrym biurem, które rozumie potrzeby klienta i jest na nie otwarte.

Dzięki temu istnieje możliwość indywidualnego dopasowania oferty do konkretnego przedsiębiorcy i jego firmy. Dobre biuro rachunkowe nie posiada bowiem sztywnego cennika. Każdorazowo dopasowuje warunki współpracy, a więc i cenę, do specyfiki danego podmiotu gospodarczego.

Podsumowanie: jak znaleźć dobre biuro rachunkowe w Łodzi?

Na rynku działa bardzo wiele biur rachunkowych, które oferują swoje usługi zarówno mniejszym, jak i większym firmom. Niemniej jedna powinniśmy mieć świadomość, że biuro biuru nierówne. Dobre biuro rachunkowe w Łodzi https://www.wiol.com.pl/ oferuje pełny zakres usług księgowych. W ich skład wchodzi prowadzenie pełnej i uproszczonej księgowości, a także prowadzenia spraw kadrowo-płacowych.

Przedsiębiorcy powinni nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, które dodatkowo oferuje możliwość konsultacji z doradcą podatkowym. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ jedynie doradcy podatkowi mają prawo udzielać nam porad w kwestiach związanych z podatkami. Nie mogą tego robić księgowi, którzy nie posiadają niezbędnych uprawnień.

Niestety, wiele biur rachunkowych nie współpracuje z doradcą podatkowym, przez co – zgodnie z obowiązującym prawem – nie mogą one świadczyć pełnego zakresu usług księgowych. Znalezienie dobrego biura rachunkowego w Łodzi nie jest co prawda proste, niemniej jednak jeśli nawiążemy współpracę z tym właściwym, to z pewnością będziemy zadowoleni.

angielski francuski niemiecki hiszpański