Warszawa rozwody

Warszawa rozwody: nie da się ukryć, że rozwód to dość skomplikowana sprawa. Wymaga od nas poświęcenia dużej ilości czasu. Zdecydowana większość osób nie do końca wie, jak postępować w takich sytuacjach. Nie jest to jednak nic zaskakującego, w końcu do takich rozpraw dochodzi bardzo rzadko.

W jaki sposób można się rozwieść? Kto może zeznawać w sprawie rozwodowej jako świadek? Co jest lepszym rozwiązaniem, rozwód z adwokatem czy bez niego? Jak wygląda wizyta u prawnika zajmującego się rozwodami? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

W jaki sposób można się rozwieść?

Odwiedzając tę stronę z pewnością jesteś zainteresowany rozwodem lub poważnie się nad nim zastanawiasz. Zanim jednak zdecydujemy się na pobranie z Internetu wzoru pozwu lub udamy się do adwokata, w pierwszej kolejności musimy się dobrze przygotować do naszej decyzji. Chodzi o przygotowania nie tylko w obszarze formalności i prawa, ale również emocjonalnym. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym czy na pewno chcemy się decydować na tak radykalny krok. Być może lepszym rozwiązaniem jest próba ratowania małżeństwa i wybranie się do poradni małżeńskiej na specjalistyczną terapię? Co godne podkreślenia, nie każda sprawa o rozwody Warszawa kończy się zakończeniem takiej relacji. Niekiedy dochodzi do sytuacji, że małżonkowie decydują się na to, aby dać sobie jeszcze jedną szansę. Jeśli mamy pewność co do tego, że nie damy rady uratować małżeństwa, to w pierwszej kolejności powinniśmy przygotować niezbędne dokumenty i dowody. Warto również odpowiednio uzbroić się emocjonalnie- o ile to możliwe, znajdźmy wsparcie innych bliskich osób. Alternatywnym rozwiązaniem jest kontakt z psychologiem. Rozwody Warszawa wiążą się często z koniecznością wynajęcia adwokata. Jego wybór powinien być jednak przemyślany, bowiem w dzisiejszych czasach liczba prawników jest stosunkowo duża.

Kto może zeznawać w sprawie rozwodowej jako świadek?

Warszawa rozwody
Warszawa rozwody

Okoliczności występujące w sprawie rozwodowej mogą być potwierdzane za pośrednictwem zarówno dowodów dokumentalnych, jak również zeznań świadków. Wbrew pozorom mają one ogromne znacznie w sprawie, bowiem nie wszystko jesteśmy w stanie wykazać za pośrednictwem papieru, zdjęcia lub nagrania. Najlepszymi świadkami są te osoby, które mają stosunkowo bliski kontakt z obiema stronami i są obecni w życiu codziennym. Doskonałym przykładem są chociażby członkowie rodziny, m.in. rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi. W praktyce świadkiem może być niemalże każdy, kto posiada niezbędna wiedzę istotną dla rozstrzygnięcia sprawy. Warto w tym miejscu pamiętać o tym, że kodeks postępowania cywilnego przewiduje ograniczenia związane z możliwościami przesłuchiwania osób nieletnich. Jeśli nie ukończyli oni 13 lat, to nie mogą być przesłuchiwani przed sądem. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że osoby najbliższe mają prawo odmówienia składania zeznań. Mowa o rodzicach, rodzeństwie, dzieciach. Takie prawo nie przysługuje jednak osobom niespokrewnionym, które to mają obowiązek stawienia się na wezwanie sądu i złożenie niezbędnych zeznań. Rozwody Warszawa są zatem dość skomplikowane i często wymagają wielu poświęceń.

Co jest lepszym rozwiązaniem, rozwód z adwokatem czy bez niego?

W polskim prawie nie ma żadnego zapisu, który zmuszałby do korzystania z pomocy pełnomocnika. Osoba zainteresowana może więc tego dokonać we własnym zakresie. Możliwe jest występowanie bez prawnika, wówczas persona prezentuje sama siebie. Należy wziąć jednak pod uwagę jeden istotny fakt – postępowanie w sprawie związanej z rozwodem jest dość stresujące i wiąże się z ogromnym nakładem emocji. Nikt nie lubi opowiadać obcym osobom o swoim życiu osobistym, a tym bardziej o relacjach z małżonkiem lub dzieckiem. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest pomoc adwokata, który posiada odpowiednią wiedzę prawną i ma duży dystans do sprawy. Pomoc takiego fachowca jest nieoceniona- świadczyć o tym może chociażby to, że jeśli prawnik chce się rozejść, to zatrudnia swojego kolegę po fachu. Zachowanie dystansu w takiej sprawie jest bowiem bardzo problematyczne, a niekiedy niemożliwe. Na sali panują ogromne emocje, w konsekwencji mogłoby dojść do sytuacji, w której podejmowane są działania stawiające nas w negatywnym świetle.

Jak wygląda wizyta u prawnika zajmującego się rozwodami?

Pierwsza wizyta u prawnika, podobnie jak rozwody Warszawa, może być bardzo stresująca. Warto się więc do niej nieco przygotować. Przede wszystkim zabierzmy ze sobą wszystkie dokumenty, które mogą być dowodem w postępowaniu sądowym. Zastanówmy się, czego tak właściwie oczekujemy. Na początku specjalista będzie dopytywał o wszystkie kwestie, które mogą mieć znaczenie. Jeśli stan faktyczny zostanie już omówiony, wówczas oznajmia, jak postrzega daną sytuację pod kątem prawnym. Doradza, które postępowanie będzie najkorzystniejsze. Prawnik określi ryzyko związane z prowadzeniem strony, przedstawi umowę, jednocześnie sporządzi niezbędne dokumenty.