Adwokat – niezbędna pomoc w kryzysowych sytuacjach – kolejki w kancelariach prawnych pokazują, że usługi prawnicze są niezbędne w bardzo wielu sytuacjach życiowych. Polacy wybierają pomoc prawników, kierując się miejscem zamieszkania, chociaż coraz więcej popularnych prawników ma klientów z drugiego końca kraju. Adwokaci często specjalizują się w konkretnych sprawach, a po latach w zawodzie są specami w rozwiązywaniu spraw karnych.
Kiedy adwokat jest niezbędny?
Adwokaci mogą pomóc w bardzo wielu przełomowych momentach życiowych. Każdy z nas może mieć w pewnym momencie życia problem, który rozwiąże jedynie dobry prawnik i jest to moment, kiedy powinniśmy skorzystać z usług kancelarii prawnej.
Często kojarzymy zatrudnienie adwokata z problemami prawnymi takimi, jak sprawy karne, a tymczasem jego wiedza i pomoc może być przydatna podczas zwyczajnych wydarzeń.
Adwokat może być bardzo przydatny np. podczas podpisywania nowej umowy o pracę (weryfikacja umowy pod kątem niekorzystnych dla nas zapisów, które mogą być wykorzystane przeciwko nam w przyszłości lub ograniczać nasze prawa). Często zatrudniany jest również podczas zakupu nieruchomości (domu, lokalu komercyjnego, działki).
Notariusz w takim przypadku będzie osobą, która będzie mogła stanąć po naszej stronie i zweryfikować umowę, zaoszczędzając nam niekorzystnych zapisów i minimalizując ryzyko poniesienia strat finansowych związanych z zapisem. Prawnik może przeanalizować umowę za nas, doradzić i zasugerować, jakie poprawki powinniśmy wprowadzić do umowy aby zyskać większą pewność że będzie nam ona służyć.
Osoba, która nie jest związana z prawem często nie ma pojęcia, że pozornie nieistotne dla niej punkty w umowie są dla niej bardzo niekorzystne. W sytuacji, kiedy nasz adwokat widzi że podpisywana przez nas umowa będzie niekorzystna, poinformuje nas o tym bezzwłocznie i uchroni nas przed konsekwencjami.
ZOBACZ TAKŻE:
- https://adwokat-seidel.pl/specjalizacja/rozwody-warszawa/
Pomoc prawnicza może być przydatna podczas na pozór zwykłych czynności, np. podczas podpisywania umowy przez telefon. Skorzystamy wtedy z pomocy kancelarii prawnej i zlecimy weryfikację umowy pod względem zgodności z prawem – czy umowa jest dla nas korzystna i czy nie zawiera klauzul abuzywnych (niedozwolonych).
W czym pomoże adwokat, a w czym notariusz?
Wiele osób korzystających z pomocy prawnej ma problem z oceną, do kogo możemy się zwrócić po konkretną poradę prawną. Warto więc wiedzieć, z czym można zwrócić się do adwokata, a z czym do notariusza i na czym polega różnica między tymi dwoma specjalistami. Adwokatem jest osoba, która posiada wyższe wykształcenie prawnicze – musi ukończyć też trzyletnie szkolenie aplikanckie oraz zaliczyć egzamin.
Następnie przyszły adwokat ma obowiązek uzyskać wpis na listę adwokatów w okręgowej radzie adwokackiej i złożyć ślubowanie. Adwokatów obowiązują zasady etyki zawodowej, w tym tajemnica zawodowa związana z wszystkimi sprawami, które obsługuje. Podlega on kontroli i nadzorowi, a wykonywanie tego zawodu regulowane jest przez ustawę.
Co załatwisz u adwokata?
Adwokat to specjalista, który posiada najszersze uprawnienia wśród zawodów prawniczych. Nie ma ograniczeń co do rodzaju spraw, które może prowadzić i klientów, których ma prawo reprezentować.
Może ci pomóc w sprawach karnych (np. w sytuacji, kiedy jesteś ofiarą przestępstwa lub jego sprawcą), w sprawach karno-skarbowych, gospodarczych, związanych z prawem budowlanym i nieruchomościami, z dochodzeniem należności i odszkodowania, w sprawach rozwodowych, z zakresu prawa bankowego, prawa pracy, spraw egzekucyjnych czy rodzinnych (dotyczących rozwodu lub długów). Adwokat może cię reprezentować przed sądami wszystkich instancji.
W czym pomoże adwokat?
– uzyskanie porady prawnej
– sporządzenie opinii, przydatnej podczas procesu
– wykonywanie umów i pism procesowych
– występowanie przed sądami
– prowadzenie negocjacji
Notariusz – czym się zajmuje?
Notariusz to odpowiednia osoba, jeśli potrzebujemy sporządzenia aktu notarialnego, czyli dokumentu który potwierdza dokonanie czynności prawnej. Pomoże w sytuacji, w której chcesz np. sprzedać lub kupić nieruchomość, działkę lub grunt, darować komuś nieruchomość, przekazać prawo użytkowania wieczystego, spisać testament lub też udzielić pełnomocnictwa.
Praca notariusza polega więc głównie na spisywaniu umów, np. umowy sprzedaży mieszkania i potwierdzeniu jej ważności swoim podpisem.
Zobacz również:
- https://klimkowski-kancelaria.pl/231/kancelaria-prawna-lodz
- https://klimkowski-kancelaria.pl/234/kancelaria-adwokacka-trojmiasto
Udaj się do odpowiedniego specjalisty
Fakt, że ktoś zajmuje się fachem prawniczym nie oznacza, że dany specjalista będzie specjalizował się w każdej dziedzinie. Wielu prawników od początku kariery zawodowej obiera konkretny kierunek, którym potem podąża. Niektórzy prawnicy specjalizują się w zadłużeniach, przestępstwach gospodarczych i windykacji, natomiast inni są świetni w sprawach rodzinnych lub prawie karnym.
Warto więc poszukać osoby, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Kancelarie prawnicze bardzo często zatrudniają kilku specjalistów zajmujących się innymi dziedzinami, aby sprawnie obsłużyć niemal każdą zleconą sprawę. Zwracając się do profesjonalnej, dobrej kancelarii mamy pewność, że obsłuży nas adwokat znający się na rzeczy.
Klimkowski kancelaria prawna |
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10 |
90-427 Łódź |
42 208 88 42 |
www.klimkowski-kancelaria.pl |
Karolina Seidel kancelaria prawa medycznego |
ul. Saska 7E |
03-968 Warszawa |
511 098 052 |
www.adwokat-seidel.pl |
Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa |
ul. Kaszubska 53/3 |
70-226 Szczecin |
532 395 444 |
www.odfrankuj.org |
Pomoc | przy | kredycie |
ul. Kaszubska 53/5 |
70-226 Szczecin |
664 954 550 |
www.pomocprzykredycie.pl |